03.07.2014. 14:18
Aļona Ostapenko ceturtdien turpināja uzvaru gājienu Londonā, gūstot devīto uzvaru pēc kārtas un sasniedzot Vimbldonas junioru vienspēļu sacensību ceturtdaļfinālu. Latvijas tenisiste 3. kārtas mačā ar 6:2, 6:2 sagrāva Ukrainas pārstāvi Anhelinu Kaļiņinu.

Aļona Ostapenko (24. vieta junioru reitingā) pret savu vienaudzi, 17 gadus veco Kaļiņinu (#43, izlikta ar devīto numuru), iepriekš nebija spēlējusi, taču viņa Latvijas tenisistei ir labi zināma. Ostapenko ar Kaļiņinu regulāri spēlē dubultspēlēs – šogad "Australian Open" sasniegts ceturtdaļfināls, bet maija beigās tikts līdz pusfinālam nozīmīgā junioru turnīrā Milānā. "French Open" gan bija zaudējums jau pirmajā mačā.

Pirmo reizi sacenšoties ar Kaļiņinu, Ostapenko lielas grūtības neizjuta, vien 2. seta sākumā nokļuva iedzinējos ar breiku. Aļona uzreiz atspēlējās un drīz vien nodrošināja uzvaru divos setos – 6:2, 6:2. Ostapenko šodien guva jau devīto uzvara pēc kārtas uz zāliena seguma. Ostapenko pagājušajā nedēļā uzvarēja prestižā junioru turnīrā Londonā, visas sešas uzvaras gūstot divos setos.

Ostapenko trešo reizi iekļuva junioru "Grand Slam" ceturtdaļfinālā vienspēlēs, tas ir viņas labākais rezultāts "Grand Slam" turnīros. Abi iepriekšējie ceturtdaļfināli bija "Australian Open" (2013, 2014). Aļona Vimbldonā abos iepriekšējos turnīros zaudēja jau 1. kārtā.

Ostapenko pretiniece ceturtdaļfinālā būs 16 gadus vecā amerikāniete Tornado Eliša Bleka (#4) vai 17 gadus vecā Lielbritānijas tenisiste Keitija Bultere (#21). Aļonai otro dienu pēc kārtas divi mači, jo Aļona kopā ar Ungārijas tenisisti Annu Bondaru vēl startē dubultspēlēs, kur šovakar centīsies iekļūt ceturtdaļfinālā.