07.10.2015. 12:46
Pieredzējusī latviešu orientieriste Aija Skrastiņa izcīnījusi bronzas medaļu Dienvidkorejā notiekošajās pasaules militārpersonu sporta spēlēs vidējā distancē, vēsta Latvijas Orientēšanās federācija (LOF).

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

• Bertuks rīkos orientēšanās nometni jauniešiem 2014. g. 14. augusts

Tikmēr sesto vietu ieguva Laura Vīķe, bet vīriešu konkurencē 11. vietu izcīnīja Edgars Bertuks.

Dongjangas universitātes apkārtnē 7. oktobrī notika pasaules militārpersonu sporta spēļu pirmās sacensības. Vidējā distancē par uzvarētājiem vīriešu un sieviešu konkurencē kļuva Krievijas sportisti Dmitrijs Cvetkovs un Tatjana Rjabkina, taču arī Latvijas sportisti sasniedza ļoti labus rezultātus. Skrastiņa izcīnīja trešo vietu, uzvarētājai piekāpjoties par 2 minūtēm un 3 sekundēm.

Vēl sieviešu konkurencē Latviju pārstāvēja Elīna Kārkliņa, kurai 36. rezultāts.

Vīriešu konkurencē starp Latvijas karavīriem ātrākais bija Bertuks. Mārtiņš Sirmais ierindojās 20., Andris Jubelis sekoja 22. vietā, bet Artūrs Pauliņš un Artjoms Rekuņenko finišēja bez ieskaitīta rezultāta.

Orientēšanās sacensības pasaules karavīru spēlēs turpināsies ceturtdien ar garo distanci un stafetes sacensībām sestdien.

Starptautiskās Militārās sporta asociācijas (CISM) organizētajās spēlēs piedalās aptuveni 8700 karavīru no 110 CISM dalībvalstu bruņotajiem spēkiem. Sacensības norisinās reizi četros gados, un tajās startē gandrīz visi pasaules labākie orientieristi.