06.09.2014. 01:00
"US Open" sieviešu vienspēļu turnīrā svētdien būs Serēnas Viljamsas un Karolīnas Vozņacki fināls. Abas piektdien guva uzvaras divos setos, tādā veidā pārspējot attiecīgi Šuaju Pungu (7:6(1), 4:3) un Jekaterinu Makarovu (6:1, 6:3). Ķīniete maču pret Vozņacki dramatiskos apstākļos nespēja pabeigt veselības problēmu dēļ.

Dienas pirmā pusfināla ievadā Šuaja Punga labāk jutās vējainos apstākļos un vairāk uzbruka, liekot Karolīnai Vozņacki ļoti daudz strādāt aizsardzībā. Dānijas labākā tenisiste ar pienākumiem galā tika itin labi, bet 1. setu uzvarēja, tajā nebūdama labākā no abām spēlētājām.

Punga divreiz bija vadībā ar breiku un pie rezultātā 6:5 nespēja izservēt 1. setu. Ķīniete vēlāk taibreiku sāka ar minibreiku, pēc tam ar nekvalitatīvu tenisu zaudējot septiņus punktus pēc kārtas! Pungai pirmais zaudētais sets turnīrā. Viņa savu servi nebija zaudējusi pēdējos trīs mačos.

2. setā aina nemainījās – Punga vairāk uzbruka un izvirzījās vadībā ar breiku, taču jau atkal pārsvaru nenoturēja, no 2:0 zaudējot četrus geimus pēc kārtas. Cīņa tika apturēta, kad 2. setā bija nospēlēti nepilni astoņi geimi. Pungai pie rezultāta 3:4 piemetās krampji. Vozņacki tobrīd ieservēja dubultkļūdu, dodot pretiniecei breika iespēju. Punga nespēja normāli kustēties un pēc vairāku minūšu mocībām medpersonāla vadībā pameta kortu.

Vēlāk tika paziņots, ka Pungai ir karstuma dūriens. Viņa pēc aptuveni 10 minūšu pauzes atsāka maču, neizmatoja vēl divas breikbumbas un tad vēlreiz saļima. Šoreiz viņa spēli nebija spējīga turpināt, Artūra Eša arēnu pametot ratiņkrēslā.

Arī otrais pusfināls beidzās ar favorītes uzvaru divos setos, šajā mačā iztiekot bez dramatiskiem mirkļiem un arī līdzvērtīga tenisa. Pēdējo divu gadu čempione Serēna Viljamsa ar 6:1, 6:3 sagrāva pirmo reizi līdz "Grand Slam" pusfinālam tikušo Jekaterinu Makarovu. Ranga līdere Viljamsa finālu sasniegusi bez zaudētiem setiem, pie tam nevienā no setiem nav zaudējusi vairāk par trim geimiem!

Viljamsai ir 8-1 bilance pret Vozņacki. Abas šovasar jau divreiz tikušās, un abos mačos (Monreālā un Sinsinati) Viljamsa uzvarēja trīs setos pēc zaudēta 1. seta. Vozņacki otro reizi spēlēs "Grand Slam" finālā. Savu pirmo "major" finālu viņa 2009. gadā Ņujorkā zaudēja Kimai Klijstersai. Viljamsai, protams, daudz lielāka pieredze – viņai ir 17 "Grand Slam" tituli, svētdien būs 22. fināls (17-4). "US Open" finālā viņa spēlēs ceturto gadu pēc kārtas un kopumā jau astoto reizi (5-2).

Pērn jauktajās dubultspēlēs uzvarēja Andrea Hlavačkova un Maksims Mirnijs. Abi šogad spēlēja ar citiem partneriem un zaudēja 2. kārtā. Turnīra pirmais duets bija Sanja Mirza un Brunu Soaress. Indijas un Brazīlijas pāris spēja apliecināt favorītu statusu, finālā ar 6:1, 2:6, 11:9 pārspējot Ebigeilu Spīrsu un Santjago Gonsalesu. Čempioni trīs no piecām uzvarām turnīrā guva ar supertaibreika pālīdzību, šodien finālā punktu izdevās pielikt tikai ar sesto mačbumbu. Starp citu, ASV un Meksikas duets finālā zaudēja otro gadu pēc kārtas, pērn viņi Hlavačkovai un Mirnijam piekāpās divos setos ar rezultātu 6:7(5), 3:6.

Soaresam otrais "US Open" jaukto dubultspēļu tituls, viņš 2012. gadā triumfēja kopā ar Makarovu. Abi toreiz turnīram pieteicās pēdējā minūtē un finālā pret Kvetu Peški un Marčinu Matkovski atspēlēja divas mačbumbas. Tikmēr Indijas zināmākajai tenisistei Mirzai trešais "miksta" tituls "Grand Slam" turnīros, viņa abus iepriekšējos izcīnīja ar savu tautieti Makešu Bupati, 2009. gadā uzvarot "Australian Open", bet 2012. gadā triumfējot "French Open". Austrālijā vēl divas reizes zaudēts finālā.