13.07.2014. 17:47
Latvijas rallijkrosa talants Reinis Nitišs svētdien pirmo reizi šosezon nesasniedza pasaules čempionāta prestižākās klases SuperCar posma finālu.

Статья целиком:

, Diena.lv, Sports

Pasaules čempionāta sestajā posmā, kas norisinās Beļģijā, Nitišs ne bez grūtībām kvalificējās pusfinālam, jo otrajā kvalifikācijas braucienā viņš pēc avārijas finišu nespēja sasniegt, bet ceturtajā braucienā latvieša automašīna startā noslāpa. Taču kopējā vērtējumā latvietis prata uzrādīt devīto vietu, kas ļāva kvalificēties pusfinālam.

Tiesa, pusfināls nebija veiksmīgs, jo lielāko daļu brauciena viņš bija piektajā vietā, kurā arī sasniedza finišu, pirmo reizi šosezon neiekļūstot pasaules čempionāta finālā.

Pirms šī posma Nitišs ar 112 punktiem bija pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis, par deviņiem punktiem apsteidzot slaveno norvēģi Peteru Sūlbergu, kurš 2003.gadā kļuva par pasaules čempionu autorallijā.

Šīs sezonas pirmajos piecos posmos pie uzvarām tikuši pieci dažādi braucēji, vienu panākumu izcīnot arī Nitišam.

Tikmēr Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klasē Jānis Baumanis priekšsacīkstēs sasniedza labāko laiku, kas viņam ļāva iekļūt pusfinālā. Tajā viņš bija ātrāks par saviem konkurentiem, kvalificējoties finālam, kas norisināsies vēlāk.

Kā zināms, pirms tam šosezon Baumanis uz goda pjedestāla bija kāpis trīs reizes, tiekot arī pie viena panākuma.

Super 1600 klasei Eiropas čempionātā būs deviņi posmi - tās pašas sacīkstes, kas Nitišam pasaules čempionātā, izņemot Argentīnas, Turcijas un Kanādas posmus.

Baumanis šosezon Super 1600 klasē plāno aizvadīt pilnu Eiropas čempionāta sezonu. Latvietis šajās sacensībās startē Set Promotion komandas sastāvā pie jaunākā Renault Twingo modeļa stūres.

Nākamais posms šajos abos seriālos pēc nedēļas notiks Beļģijā.Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301
Титова Елена Аэробика, Спортивные танцы, Аркрабатический Рок-н-рол
Регистрация