21.06.2015. 20:16
Vācijas posmā pasaules čempionātā rallijkrosā "Super Car" klasē Reinis Nitišs šodien kvalificējās pusfinālam, kurā avarēja un pēc sadursmes ar konkurentu bija spiests izstāties. Savukārt "Super 1600" klasē Jānis Baumanis iekļuva finālā, kur ieņēma piekto vietu.

Trešās kvalifikācijas kārtas braucienu Reinis Nitišs uzsāka no trešās starta vietas, tomēr jau pēc pirmā līkuma autosportists bija vienu pozīciju zaudējis un cieši sekoja norvēģim Tūrdam Linnerudam. Otrā apļa laikā abi braucēji vienlaicīgi veica Joker apli, kas latvietim neļāva apsteigt lēnāk braucošo konkurentu, kuri turpmākā brauciena laikā zaudēja pozīciju arī Pasaules RX līderim Peteram Sūlbergam. Brauciena finišu Nitišs sasniedza piektajā vietā, kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā uzrādot devīto ātrāko laiku.

Arī ceturtās kvalifikācijas kārtas braucienu Nitišs uzsāka no trešās starta vietas, tomēr šoreiz jēkabpilietim veiksmīgāks starts, kas pēc pirmā līkuma ļāva pakāpties uz otro pozīciju. Pēc Joker apļa veikšanas Nitišs atkāpās uz trešo vietu, tomēr zaudēto atguva, tiklīdz savus Joker apļus veica konkurenti. Brauciena finišu autosportists sasniedza otrajā vietā, kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā uzrādot sesto ātrāko laiku. Pēc četru kvalifikācijas kārtu veikšanas Nitišs ierindojās trešajā vietā un kvalificējās pusfinālam.

Sacensību pusfinālu Nitišs uzsāka no otrās starta vietas, tomēr uzreiz pēc starta tika iesaistīts sadursmē ar vairākiem braucējiem. Diemžēl automašīnas defekti pēc sadursmes bija pietiekami nozīmīgi, un jēkabpilietis bija spiests izstāties.

Reinis Nitišs Lielbritānijā izcīnīja 16 punktus – 14 punktus par trešo vietu pēc četrām kvalifikācijas kārtām, kā arī 2 punktus par piekto vietu pusfinālā. Piecu posmu laikā Nitišs iekrājis 77 punktus un Pasaules RX kopvērtējumā šobrīd ierindojas dalītā 5. vietā. Čempionāta līderpozīcijā ar 138 punktiem izvirzījies 2014. gada Pasaules RX uzvarētājs Peters Sūlbergs.

Savukārt "Super 1600" klasē kopvērtējuma līdera godu saglabā Jānis Baumanis, kurš Vācijas posma kvalifikācijā gan pārāk iespaidīgus rezultātus neuzrādīja un ieņēma astoto vietu, kas gan tik un tā ļāva kvalificēties pusfinālam.

Savā pusfinālā Baumanis izcīnīja pirmo vietu un pārliecinoši iekļuva finālā, tiesa, tajā nācās samierināties ar piekto vietu. Kopumā šajā posmā iegūti 17 punkti, kamēr maksimumu paņēma dānis Ulriks Linemans. Kopvērtējumā viņš no Baumaņa tik un tā atpaliek par 13 punktiem.

Izmantotie resursi:FIA World Rallycross ChampionshipREINIS NITIŠS | REINIS NITIŠSJāņa Unbedahta sagatavotā informācija

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Новости]. ID: [598]