13.07.2014. 00:54
Šovakar par Pasaules kausa bronzas medaļnieci kļuva Nīderlandes izlase. Mačā par trešo vietu pret mājinieci Brazīliju oranžie izvirzījās vadībā jau trešajā minūtē, drīz vien ieguva jau divu vārtu pārsvaru, bet mačs noslēdzās ar 3:0 - Brazīlija kontrolēja bumbu vairāk, taču tā arī nespēja gūt vārtus, piedzīvojot otro zaudējumu pēc kārtas un paliekot ārpus labāko trijnieka.

Pirms spēlesPēc šokējošā pazemojuma pusfinālā pret Vāciju (1:7) Brazīlijas pamatsastāvā bija veselas sešas izmaiņas. No tām izceļams, ka pēc diskvalifikācijas izciešanas laukumā atgriezās Tjagu Silva, bet uz soliņa tika nosēdināti pamatsastāva uzbrucēji Freds un Halks. Savukārt Nīderlande pirms paša mača sākuma palika bez Veslija Sneidera, kurš guva savainojumu iesildīšanās laikā. Tāpat pamatsastāvā atkal nebija Naidžela de Jonga.

Nīderlande 16 minūšu laikā iekrāj divu vārtu pārsvaruBrazīlija jau otrajā minūtē iekrita aizsardzībā, kad pēc van Pērsija piespēles Robens izskrēja viens pret Sēzaru. Uz soda laukuma līnijas Robenu panāca Silva un nogāza. Tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu, kā arī parādīja Silvam dzelteno kartīti. Abi lēmumi bija visai apšaubāmi – šķita, ka pārkāpums drīzāk bija ārpus soda laukuma, bet Silvas pārkāpums bija pēdējās cerības sods, par ko aizsargs būtu pelnījis noraidījumu. Sezārs uzminēja bumbas lidojuma virzienu, bet van Pērsijs trieca bumbu gandrīz zem pārliktņa un 1:0 jau pašā sākumā.

Čempionāta saimnieki atbildēja ar pāris labiem pretuzbrukumiem, izdarot arī pāris bīstamus centrējumus, taču 16. minūtē kapitulēja vēlreiz – pēc de Guzmana centrējuma Luizs neveiksmīgi centās izsist bumbu no soda laukuma, tā vārtu priekšā nonāca pie nepiesegtā Blinda, kurš to trieca zem pārliktņa un jau 2:0. Turpinājumā Brazīlija kontrolēja bumbu ievērojami vairāk, tika pie vairākiem soda sitieniem ap pretinieka soda laukumu, taču starpību samazināt nespēja. Lieliska sitiena pozīcija puslaika beigās bija Oskaram, taču bumba trāpīja pa sieniņu.

Brazīlija nespēj neko mainīt, Nīderlandei bronzaArī pēc pārtraukuma Brazīlija uzbruka vairāk, taču Nīderlande atbildēja ar pretuzbrukumiem, pilnībā nepiespiežoties saviem vārtiem. 60. minūtē labi pie soda laukuma nospēlēja Ramiress, tiekot līdz sitienam, taču bumba lidoja garām. Pēc brīža brazīlieši tika pie soda sitiena pretī vārtiem, taču Sillesens ķēra bumbu pēc Luiza raidījuma. Puslaika vidū Oskars krita soda laukumā un saņēma brīdinājumu par tēlošanu, lai arī kontakts ar Blindu bija.

Lai arī Halka iznākšana uz maiņu nedaudz atsvaidzināja Brazīlijas uzbrukumu, čempionāta saimnieki spēlēja pablāvi un beigās ielaida trešos vārtus – pēc Janmāta piespēles no malas Veinaldums no vārtu priekšas trieca bumbu apakšējā stūrī. Tas pazudināja Brazīlijas pēdējās cerības uz vismaz neizšķirta un pagarinājuma izraušanu – Nīderlande uzvarēja ar 3:0 un tika pie bronzas. Brazīlija pirmo reizi kopš 1940. gada savā laukumā zaudēja divos mačos pēc kārtas. Interesanti, ka kompensācijas laikā jau otro reizi turnīrā tika nomainīts vārtsargs Sillesens, šoreiz dodot vietu Mišelam Vormam, kurš kā vienīgais no Nīderlandes komandas šajā turnīrā vēl nebija izgājis laukumā.

Statistika Bra Ned
Kontrole 58% 42%
Sitieni (rāmī) 11 (5) 8 (5)
Aizmugures 1 2
Stūra sitieni 4 1
Pārkāpumi 16 20

Vārti: van Pērsijs 3'(11m); Blinds 16'; Veinaldums 90'+1Brīdinājumi: Silva; Fernandinju; Oskars – Robens; de GuzmansBrazīlija Sezārs, Luizs, Maksvels, Silva, Maikons, Viljans, Ramiress (Halks 73'), Gustavu (Fernandinju 46'), Paulinju (Ernaness 57'), Oskars, ŽoNīderlande: Sillesens (Vorms 90'+3), Martinšs Indi, Vlārs, de Vrejs, de Guzmans, Veinaldums, Blinds (Janmāts 70'), Robens, Klasijs (Veltmans 90'), Kauts, van PērsijsGalvenais tiesnesis: Žamels Haimudi (Alžīrija)Nodens Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Солнцев Валерий Солнцев ВалерийГреко-римская борьба, Вольная борьба, Пляжная борьба
Регистрация