26.12.2013. 21:22
Šovakar plkst. 19:30 ar aizraujošu spēli "Etihad" stadionā, kurā mājinieki "Manchester City" uzņēma turnīra līdervienību "Liverpool", noslēdzās 18. spēļu kārta. Pateicoties pirmā puslaika beigās Alvaro Negredo gūtajiem vārtiem uzvaru ar rezultātu 2:1 izcīnīja laukuma saimnieki.

"Manchester City" galvenais treneris Manuels Pelegrini izvēlējās spēli sākt tikai ar vienu uzbrucēju Alvaro Negredo, bet laukuma vidu piesātināt ar pieciem pussargiem. Jāatzīmē arī Džo Hārta atgriešanās komandas vārtos, kā arī Džoleona Leskota iekļaušana sākumsastāvā. Tikmēr Brendans Rodžerss nekādas būtiskas izmaiņas sākumsastāvā nesagādāja. Abas komandas jau no pirmajām minūtēm apliecināja, ka līdzjutējus sagaida aizraujoša spēle, jo laukumā tikās divas turnīra rezultatīvākās komandas. Nekāda izlūkošana nenotika un uzbrukumi sekoja viens otram. Piektajā minūtē Hesuss Navass ar galvu raidīja bumbu kreisajā stūrī, tomēr pavisam nedaudz pievīla precizitāte un tā no ārpuses skārusi vārtu stabu atstāja laukumu.

Puslaika pirmā daļa parādīja, ka "Liverpool" nebaidās no mājinieku iespaidīgās statistikas savā laukumā, jo viesi nekautrējās uzņemties iniciatīvu un uzbrukumus veidoja bīstamākus. Turklāt 19. minūtē līnijtiesnesis pieļāva nepiedodamu kļūdu, kad Luiss Svaress ar precīzu piespēli atrada Rahīmu Sterlingu, kurš aizskrēja tīrā izgājienā vienatnē pret Hārtu. Tiesnesis fiksēja aizmuguri, kaut gan atkārtojumā varēja redzēt, ka piespēles brīdī viss bija vairāk kā noteikumu robežās. Liverpūlieši gan negrasījās bēdāt par šo epizodi, tā vietā veidojot jaunus uzbrukumus, par ko tika atalgoti 24. minūtē. Atkal uzmanības centrā bija Svaress, ar viltīgu piespēli soda laukumā atrodot Sterlingu, kurš apspēlējot Hārtu atlaida bumbu nedaudz par tālu, tomēr blakus bija Felipe Koutinjo, raidot to vārtos (0:1).

Neskatoties uz to, ka laukuma saimniekiem ierasti neizdevās piespiest viesus pie saviem vārtiem, rezultātu izlīdzināt izdevās jau 31. minūtē. Pēc stūra sitiena "Manchester City" kapteinis Vensāns Kompanī spēja uzvarēt gaisa divcīņā un ar galvu raidīt bumbu vārtos (1:1). Laukumā turpinājās aizraujošs uzbrukuma futbols un 40. minūtē pēc kārtējās izcilās Svaresa piespēles un sekojošā Koutinjo sitiena Hārts glāba mājinieku komandu. Bet jau minūti vēlāk ātrā pretuzbrukumā Martins Škrtels paspēja nobloķēt Negredo sitienu. "Liverpool" pirmajā puslaikā spēlēja labāk un vairāk uzbruka, tomēr jau kompensācijas laikā to darīja pārāk pārgalvīgi, iekrītot pretuzbrukumā. Navass ar piespēli izvirzīja Negredo sitiena pozīcijā, Simons Minjolē nospēlēja nepārliecinoši, skarot bumbu bet nespējot apturēt tās virzību vārtos (2:1).

Otro puslaiku viesi atsāka ar vētrainiem uzbrukumiem un 50. minūtē "Manchester City" soda laukumā sataisīja pamatīgu haosu, lai gan realizēt to neizdevās. Laukuma saimnieki bija spiesti spēlēt no aizsardzības, kaut arī pretuzbrukumi izdevās bīstami. Spēle turpinājās viļņveidīgi, pārmaiņus komandām apmainoties meistarīgi izspēlētiem uzbrukumiem, kuru noslēgumos parasti nācās iesaistīties arī vārtsargiem. 73. minūtē Svaresam atkal nācās vien noplātīt rokas, kad pēc viņa lieliskas piespēles Sterlings netrāpīja vārtos no dažu metru attāluma.

Tuvojoties spēles noslēgumam bija jūtams, ka "Liverpool" komandai pietrūkst spēks tik pat enerģiski darboties laukuma vidusdaļā, cīnoties un uzvarot divcīņās pret daudz masīvāko pretinieku viduslīniju. Uzbrukumus uzsākt kļuva arvien grūtāk un Svaresam labu palīgu šī uzdevuma veikšanā pietrūka. Bet laukuma saimnieki turpināja darboties saskaņoti un precīzi bumbas atņemšanā un uzreiz veidojot savus uzbrukumus. "Liverpool" izmisīgie centieni izraut neizšķirtu nebija veiksmīgi, līdz ar to "Manchester City" izcīnīja kārtējo uzvaru savā laukumā, pakāpjoties uz otro vietu turnīra tabulā.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
26.12. 14:45 Hull – Manchester United 2:3 (2:2) Česters 4' Meilers 14' - Smolings 19' Rūnijs 26' Česters 66'(s.v.)
26.12. 17:00 Aston Villa – Crystal Palace 0:1 (0:0) Geils 90'
26.12. 17:00 Cardiff City – Southampton 0:3 (0:3) Rodrigess 14'20' Lamberts 28'
26.12. 17:00 Chelsea – Swansea 1:0 (1:0) Azārs 29'
26.12. 17:00 Everton – Sunderland 0:1 (0:1) Kī 25'(11m)
26.12. 17:00 Newcastle – Stoke 5:1 (1:1) Remī 44'56' Gufrāns 48' Kabajs 66' Sisē 80'(11m) - Asaidi 29'
26.12. 17:00 Norwich – Fulham 1:2 (1:1) Hūpers 12' - Kasami 33' Pārkers 87'
26.12. 17:00 Tottenham – West Brom 1:1 (1:1) Eriksens 36' - Olsons 38'
26.12. 17:00 West Ham – Arsenal 1:3 (0:0) Kouls 46' - Volkots 68'71' Podoļskis 79'
26.12. 19:30 Manchester City – Liverpool 2:1 (2:1) Kompanī 31' Negredo 45' - Koutinjo 24'