05.06.2012. 10:20
Titulētais amerikāņu bokseris Šeins Moslijs (46-8-1, 39KO), kurš zaudēja trīs no pēdējām četrām cīņām, nepilna 41 gada vecumā nolēmis pielikt punktu sportista karjerai, vēsta Ziemeļamerikas plašsaziņas līdzekļi.

Karjeras laikā Moslijs izcīnīja titulus trijās dažādās svara kategorijās (līdz 61.2kg, līdz 66.7kg un līdz 69.9kg). Pēdējoreiz čempiona statusā Moslijs bija 2009.gadā, kad izcīnīja pēdējo savas karjeras uzvaru, devītajā raundā ar tehnisko nokautu sakaujot meksikāni Antonio Margarito. Pēc tam sekoja zaudējums Floidam Meivezeram junioram, neizšķirts pret Serhio Moru un neveiksmes pret Meniju Pakjao un Saulu Alvarezu. Jau pēc pēdējā zaudējuma šī gada maijā pret Alvarezu viņš zināja, ka beigs karjeru.

Pirms Moslijs pievērsās profesionālajam boksa, viņš aizvadīja lielisku amatiera karjeru, vairākkārt kļūstot par ASV čempionu, izcīnot pasaules junioru čempionāta sudrabu un Labas Gribas spēļu bronzas godalgu. Amatieru karjeras laikā Moslijs uzvarēja 250 no 266 spēlēm, taču 1992.gadā netika uz Barselonas olimpiādi, jo nacionālās atlases sacensībās zaudēja Vernonam Forestam, kurš desmit gadus vēlāk Moslijam sagādāja arī pirmos zaudējumus profesionāļa karjerā.

Profesionāļos Moslijs debitēja 1993.gadā, bet četrus gadus vēlāk pirmoreiz tika pie titula – pēc punktiem uzvarot Filipu Holideju, Šeins kļuva par IBF čempionu svarā līdz 61.2kg.Uzvaru sērija turpinājās arī vēlāk un 2000.gadā viņš tika arī pie WBC titula svarā līdz 66.7 kg, sīvā cīņā pēc punktiem uzvarot Oskaru De La Hoju. Moslija uzvaru sēriju 2002.gadā apturēja jau pieminētais Forests (tobrīd Šeina bilance bija 38-0, 35KO), kurš pusgada laikā Mosliju uzvarēja divreiz. Vēlākajā karjerā Moslijs vēlreiz uzvarēja De La Hoju, bet piedzīvoja zaudējumus pret Ronaldu Raitu (divreiz), Migelu Koto un jau pieminētajiem Meivezeru, Pakjao un Alvarezu.

Izmantotie resursi:ESPNAquatic Vita Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Чернявский Владислав Чернявский ВладиславДзюдо, Самбо, Джиу-джитсу, Боевое самбо, ММА
Регистрация