02.06.2014. 21:16
Par VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) finālistēm pirmdien kļuvušas Maskavas CSKA un Ņižņij Novgorod komandas.

Статья целиком:

Pusfināla sērijas trešajā spēlē turnīra čempione CSKA ar rezultātu 92:86 (18:25, 24:17, 31:19, 19:25) savā laukumā pārspēja citu Krievijas komandu Kazaņas Unics, tādējādi sērijā līdz trim uzvarām triumfējot pārliecinoši ar 3-0.

Maskavas vienība pēc līdzvērtīga mača sākuma pirmo ceturtdaļu pamanījās noslēgt ar septiņu punktu deficītu (18:25), taču līdz lielajam pārtraukumam pēdējo divu gadu VTB līgas čempionvienībai izdevās zaudēto atgūt, komandām atpūtā dodoties pie neizšķirta 42:42. Trešās ceturtdaļas laika mājiniekiem izdevās panākt jau 12 punktu pārsvaru (69:57), bet noslēdzošajā ceturksnī Unics veica pakaļdzīšanos, mazāk nekā trīs minūtes pirms pamatlaika beigām panākot vairs tikai trīs punktu deficītu (77:80). Tomēr mača izskaņā aukstasinīgāk nospēlēja titulētais CSKA klubs, nodrošinot sev iekļūšanu turnīra finālā.

Par CSKA rezultatīvāko spēlētāju šajā mačā kļuva Vitālijs Fridzons, kam 20 punkti, bet Unics rindās ar 24 punktiem izcēlās Endrjū Gaudlaks.

Kā zināms, pirms tam ceturtdaļfinālā CSKA basketbolisti prata izglābties no neveiksmes, sērijā pret Krasnodaras Lokomotiv-Kubaņ komandu no Krievijas atspēlējoties no nelabvēlīgā 0-2 un uzvarot ar 3-2. Tikmēr Unics ar 3-0 apspēlēja krievu klubu Samāras Krasnije kriļja.

CSKA komanda šajā turnīrā uzvarējusi četras reizes, titulu neiegūstot vien 2011.gadā, bet Unics komandai līdz šim ir divas otrās un viena trešā vieta.

Tikmēr finālā CSKA vienībai stāsies pretī cits krievu klubs Ņižņij Novgorod, kas pirmdienas vakarā izbraukumā pusfināla sērijas ceturtajā spēlē ar rezultātu 84:78 (26:16, 19:16, 14:23, 25:23) pārspēja Lietuvas komandu Viļņas Lietuvos rytas, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-1.

Arī šajā duelī cīņa laukumā iesākās līdzvērtīgi, vienībām cīnoties punkts punktā, taču pirmās ceturtdaļas vidū viesi ieguva septiņu punktu pārsvaru (19:10). Savukārt pirmo desmit minūšu izskaņā Ņižņij Novgorod pārsvars pieauga līdz desmit punktiem (26:16). Arī otro ceturtdaļu krievu klubs turpināja aizvadīt rezultatīvi, lieliski izmantojot dotās iespējas pie pretinieku groza (45:32).

Tomēr pēc puslaika pārtraukuma situācija laukumā atkal izvērtās sīva un līdzvērtīga. Mača 24.minūtē Lietuvas komanda samazināja deficītu jau līdz četriem punktiem (43:47), bet piecas minūtes vēlāk panāca neizšķirtu (55:55). Spēles noslēdzošā daļa aizritēja nervozi, nevienai no komandām nespējot noturēties drošā vadībā. Minūti pirms pamatlaika beigām viesi panāca četru punktu pārsvaru (76:72), bet Lietuvos rytas pāris sekunžu laikā rezultātu uz tablo atkal līdzsvaroja (76:76). Tomēr pēdējās sekundēs daudz veiksmīgāk uzbrukumā un aizsardzībā darbojās Ņižņij Novgorod vienība, iekļūstot sacensību finālā.

Amerikānis Teilors Ročestijs uzvarētāju labā guva 20 punktus, bet Darjus Songaila "Lietuvos rytas" labā sameta 21 punktu.

Jau iekļūšana pusfināla stadijā Ņižņij Novgorod basketbolistiem bija visu laiku labākais kluba sasniegums, tomēr tagad komandai būs lieliska iespēja labot rekordus arī finālsērijā. Savukārt Viļņas kluba lielākais panākums šajā turnīrā ir 2012.gadā izcīnītā trešā vieta.

Kā zināms, ceturtdaļfinālā Ņižņij Novgorod vienība visai negaidīti sērijā ar 3-0 pārspēja spēcīgo Maskavas apgabala klubu Himki. Tikmēr Lietuvos rytas ar 3-0 uzveica Krievijas klubu Ļubercu Triumf.

Jau vēstīts, ka pēc apakšgrupu turnīra abu grupu pirmo divu vietu ieguvējas automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā, bet 3.-6.vietu ieņēmušās komandas aizvadīja astotdaļfinālu. Šo sacensību kārtu nepārvarēja latvieša Jāņa Blūma pārstāvētā Kazahstānas čempionvienība Astana, Gundara Vētras trenētais Krievijas klubs Sanktpēterburgas Spartak, kas tā pašreizējā veidolā beidzis pastāvēt, un Volgogradas Krasnij oktjabr, kur par galvenā trenera palīgu strādā latviešu speciālists Ēriks Visockis.

Izslēgšanas spēlēm būtu kvalificējusies Ukrainas komanda Doņeck, tomēr valstī valdošās situācijas dēļ tā izstājās no turnīra.

Kā ziņots, Latvijas čempionvienība VEF Rīga ieņēma septīto vietu apakšgrupā, nekvalificējoties izslēgšanas turnīram.