15.01.2017. 17:29

Mančestras "City" laukumā devās praktiski tādā pašā sastāvā, kādā iepriekš FA kausā sagrāva "West Ham" (5:0), vienīgi vārtos, protams, atgriezās Klaudio Bravo. Viena izmaiņa pēc neveiksmes pret "Leicester" (1:2) bija arī "Everton" rindās – priekšējā līnijā Kevins Mirallass aizstāja Enneru Valensiju.

Kā jau varēja prognozēt, krietni vairāk bumbu kontrolēja Žuzepa Gvardiolas padotie, kas arī labāk sāka spēli un pirmā puslaika pirmajā pusē izveidoja vairākus bīstamus uzbrukumus. Tomēr 34. minūtē vadībā izvirzījās mājinieki. Savā laukuma pusē piespēlē kļūdījās kreisās malas aizsargs Gaels Klišī, Toms Deiviss soda laukumā piespēlēja Mirallasam, kurš tālāk soda laukuma vidū piespēlēja savam izlases biedram Romelu Lukaku, un "Everton" bombardieris sita nekļūdīgi (1:0).

Otrā puslaika pašā sākumā "Everton" jau dubultoja pārsvaru. Mančestras "City" savā laukuma pusē vispirms uzvarēja gaisa divcīņu un pēc tam pārtvēra arī piespēli, taču abās epizodēs bumba atgriezās pie "Everton", un beigās Ross Bārklijs to nogādāja Mirallasam, kurš precīzi sita tālajā apakšējā stūrī (2:0). Tas bija tikai otrais mājinieku sitiens spēlē, un arī tas pārvērtās vārtu guvumā.

Savukārt "Everton" trešais sitiens 79. minūtē pārvērtās jau trešajā vārtu guvumā. Mājinieki izveidoja ātru pretuzbrukumu pa labo flangu, tikai 18 gadus vecais Deiviss spīdoši apspēlēja divus pretiniekus un kritienā piespēlēja tālāk, paguva pierausties kājās, saņemt bumbu atpakaļ no Bārklija un pārmest bumbu pāri no vārtiem izskrējušajam Bravo (3:0), gūdams savus pirmos vārtus Premjerlīgas karjerā. Treknu punktu spēlei pielika vēl viens 18 gadus vecs futbolists Ademola Lukmens, kurš tikai 90. minūtē debitēja Premjerlīgā un ceturtajā kompensācijas minūtē guva savus pirmos vārtus - ļoti neveiksmīgi nospēlēja Džons Stounss, un Lukmens no soda laukuma iekšienes raidīja bumbu starp Bravo kājām (4:0).

Mančestras "City" Gvardiolas vadībā trešo reizi ielaida vismaz trīs vārtus un piedzīvoja pārliecinošāko neveiksmi pret Anglijas klubu. Anglijā iepriekš lielākie zaudējumi bija ar divu vārtu starpību - 1:3 pret "Chelsea" un 2:4 pret "Leicester" -, bet Čempionu līgā ar 0:4 bija zaudēts Barselonā. Nākamajā spēlē Mančestras "City" sestdien uzņems "Tottenham".