23.11.2013. 14:39
Īglsā (Austrija) šonedēļ norisinās Pasaules kausa izcīņas kamaniņu sportā otrais posms. Vīriešu konkurencē dubultuzvaru izcīnīja Vācijas sportisti, goda pjedestāla augstāko pakāpienu ieņemot Fēliksam Loham. Otrais palika Dāvids Millers, bet trešo vietu izcīnīja Dominiks Fišnallers. Labākais no Latvijas pārstāvjiem bija Mārtiņš Rubenis, kurš divu braucienu summā palika 17.pozīcijā.

Pirmais no Latvijas pārstāvjiem startēja Kristaps Mauriņš. Neskatoties uz salīdzinoši labo startu, Mauriņš distanci veica ļoti nestabili, teju noturoties kamanās un jau pēc sava brauciena līderim (tobrīd – krievam Peretjaginam) zaudējot vairāk kā sekundi (52,263).

Inārs Kivlenieks trasē devās desmitais. Līdzīgi kā Mauriņš, arī Kivlenieks startā bija viens no labākajiem, tomēr līdz trases lejasdaļai no tā brīža līdera (Itālijas braucēja Rīdera) atpalika jau teju trīs sekundes desmitdaļas (50,954). Pēc visu braucēju starta Kivlenieks ieņēma 23.pozīciju pirmajā braucienā.

Savukārt Mārtiņš Rubenis neizcēlās arī startā, bet nelielas kļūdas visas trases garumā ļāva latvietim distanci veikt 50,847 sekundēs, ar ko pietika tikai 17.vietai pirmajā braucienā.

Līderis pēc brauciena bija vācietis Fēlikss Lohs (50,495), viņam sekoja tautietis Dāvids Millers (50,569), bet par nieka trim sekundes tūkstošdaļām no Millera atpalika Itālijas braucējs Armīns Cīgelers (50,572).

Otrajā braucienā uz starta pirmais devās Mauriņš, distanci veicot 50,878 sekundēs. Latvieša uzrādītais rezultāts neļāva viņam pakāpties summā, tomēr Mauriņš laiks otrajā braucienā bija labāks kā nākamajiem sešiem braucējiem – Latvijas braucēja laiku laboja vien austrietis Armīns Fraušers.

Pēc Fraušera startēja Kivlenieks, kurš uzrādīja tobrīd trešo labāko laiku braucienā (50,886) un atkāpās par vietu zemāk. Latvieša uzrādītais rezultāts uz citu braucienu fona gan nemaz tik vājš nebija, sacensību gaitā ļaujot latvietim pakāpties par dažām vietām. Rubeņa veiktais brauciens bija par piecām tūkstošdaļām lēnāks kā Kivleniekam (50,891), pēc finiša latvietim esot otram labākajam summā.

Favorītu cīņās Fēlikss Lohs uzvarēja arī otrajā braucienā, trasi veicot 50,383 sekundēs. Otro vietu saglabāja Dāvids Millers, bet Armīnu Cīgeleru no goda pjedestāla vietas izstūma pirmā posma uzvarētājs Dominiks Fišnallers.

Pēc visu braucienu finiša Rubenis ieņēma 17.vietu, Kivlenieks palika 20.pozīcijā, savukārt Mauriņš - 31.vietā.