09.06.2015. 06:03
Nacionālās hokeja līgas Stenlija kausa fināla trešajā spēlē Tampabejas "Lightning" izbraukumā, pateicoties Viktora Hedmana solo un Sedrika Paketa vārtiem 3:11 minūtes pirms pamatlaika beigām, ar 3:2 pārspēja Čikāgas "Blackhawks", sērijā līdz četriem panākumiem izvirzoties vadībā ar 2-1.

Neskatoties uz desmit izlaistajām minūtēm pagājušās spēles noslēgumā, Tampabejas "Lightning" vārtos stājās Bens Bišops. Taču notika citas izmaiņas: Žonatana Druēna vietā tika pieteikts aizsargs Ņikita Ņesterovs, kamēr Čikāgas "Blackhawks" rindās Trevors van Rīmsdaiks aizstāja Davidu Rundbladu, bet Braiens Bikels - Krisu Verstīgu.

Viesi sāka apņēmīgi, pie atlēkušās ripas tiekot komandas kapteinim Stīvenam Stemkosam, bet pirmā pāra aizsargam Antonam Stralmanam bīstamu metienu izdarot pretuzbrukumā. Ar abiem raidījumiem galā tika Čikāgas "Blackhawks" vārtsargs Korijs Krofords, bet sestajā minūtē viņš kapitulēja: pēc tālas Viktora Hedmana piespēles Raiens Kelahens izlauzās pa labo malu, mērķēja tuvajā stūrī, trāpīja pa pārliktni, bet ripa tomēr atrada ceļu vārtos.

Taču laukumā redzamā aina mainījās kopā ar rezultātu - laukuma saimnieki pilnībā dominēja. Bet izniekoja vienu momentu pēc otra: nedz Mariānam Hosam, nedz Teuvo Teravainenam neizdevās tukšos vārtos raidīt atlēkušo ripu. Čikāgas "Blackhawks" spiediens beidzot atmaksājās nepilnas sešas minūtes pirms trešdaļas noslēguma, kad ceļu sāncenšu vārtos atrada Breda Ričardsa metiens vairākumā no zilās līnijas - 1:1.

Bišops spēlēja ar acīmredzamu savainojumu, un brīžiem viņam grūtības sagādāja gan pārvietošanās no viena stabiņa pie otra, gan piecelšanās pēc atvairītiem metieniem, bet palīdzīgu roku nesniedza arī komandas biedri: pēc izvirzīšanās vadībā Tampabejas "Lightning" pretiniekiem ļāva izdarīt nākamos 14 metienus pēc kārtas.

Par spīti traumai Bišops palika vārtos arī otrajā trešdaļā, un tās sestajā minūtē nodemonstrēja, kāpēc: Antuāns Vermets nonāca aci pret aci ar vārtsargu un mēģināja ripu izslidināt starp kājsargiem, taču tika apturēts. Identiska iespēja bija arī Tampabejas "Lightning", bet Ņikita Kučerovs duelī piekāpās Krofordam. Čikāgas "Blackhawks" vārtsargs bija lielisks arī 86 sekundes ilgā lielā mazākuma - trīs pret pieciem - laikā, tiekot galā ar Hedmana šāvienu no vidējas distances un paspējot reaģēt pēc Stemkosa metiena un Ondržeja Palāta radītā rikošeta.

Komandas biedri doto iespēju izmantoja, Brendonam Sādam ar netraucētu un netveramu metienu noslēdzot lielisku kombināciju un 45. minūtē panākot 2:1, taču nieka 13 sekundes vēlāk Palāts bija izveicīgākais pretinieku vārtu priekšā un panāca izlīdzinājumu - trīnīšiem tas bija 31. vārtu guvums 23 izslēgšanas spēlēs -, bet vēl pēc divām minūtēm Tampabejas "Lightning" kapteinis Stemkoss trāpīja pa pārliktni un Sedrikam Paketam neizdevās savaldīt ripu, lai izmantotu izrāvienu vienatnē pret vārtsargu.

Pagarinājums tuvojās un šķita neizbēgams, taču citās domās bija Hedmans, kurš pēc Paketa aizsardzības zonā uzvarētā iemetiena pārlidoja pāri visam laukumam un atrada centra uzbrucēju, kurš trīs minūtes un 11 sekundes pirms pamatlaika beigām izrāva Tampabejas "Lightning" panākumu ar 3:2.

Nacionālās hokeja līgas Stenlija kausa finālā līdz šim 26 reizes pēc diviem mačiem bija neizšķirts, un 21 gadījumā komanda, kas uzvarēja trešajā duelī, ieguva trofeju, un 13 no 13 gadījumiem to paveica komanda, kas trešo maču uzvarēja viesos.

Sērijas nākamā spēle norisināsies naktī uz ceturtdienu pulksten 3:00 pēc Latvijas laika Čikāgas "Blackhawks" laukumā, bet pēcāk fināls atgriezīsies Floridā.

Čikāgas "Blackhawks" - Tampabejas "Lightning" 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)Vārti: 5:09 Kelahens (Hedmans, Brauns) 0:1, 14:22 Ričardss (Hosa, Šo, vair.) 1:1, 44:14 Sāds (Hosa, Kīts) 2:1, 44:27 Palāts (Kučerovs, Džonsons) 2:2, 56:49 Pakets (Hedmans, Kelahens) 2:3Soda minūtes: 4:4Metieni: 38:32Vārtsargi: Korijs Krofords - Bens Bišops

Valiant and all, but I'm not sure how Bishop stays in the net looking like this. pic.twitter.com/N43gAd9VkX— Aaron Ward (@TSNAaronWard) June 9, 2015

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301
Чернявский Владислав Чернявский ВладиславДзюдо, Самбо, Джиу-джитсу, Боевое самбо, ММА