20.09.2013. 20:38
Lietuvas basketbola izlase piektdien Eiropa čempionāta pusfinālā ar rezultātu 77:62 pārspēja Horvātiju, tādējādi pārtraucot horvātu astoņu uzvaru sēriju un sasniedzot finālu. Tajā mūsu dienvidu kaimiņi spēkosies ar Spānijas un Francijas spēles uzvarētāju, kas kļūs zināms piektdien vēlu varā.

Статья целиком:

Uzvarētāju labā 23 punktus guva Jonas Maciulis, bet 22 punkti un 11 atlēkušās bumbas Lina Kleiza rēķinā. Horvātiem ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Bojans Bogdanovičs.

Pēc puslaika Jona Kazlauska vadītajiem lietuviešiem bija tikai trīs punktu pārsvars (40:37), bet izšķirošā šoreiz izrādījās trešā ceturtdaļa - šīs 10 minūtes Lietuva uzvarēja ar 21:8, ieliekot kārtīgu pamatu uzvarai. Atlikušajā laikā pārsvars tika nosargāts.

Pēc neatkarības atgūšanas šī būs jau trešā reize, kad Lietuva sasniegusi finālu. Tālajā 1995.gadā sudrabs, bet 2003.gadā lietuvieši finālā triumfēja - finālā uzveikti spāņi. Viņu rēķinā arī 3.vieta 2007.gadā.