21.07.2016. 23:47
Eiropas vicečempione Lietuvas basketbola valstsvienība turpina spēlēt bez zaudējumiem pārbaudes spēlēs pirms Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm - ceturtdien ar rezultātu 78:76 izbraukumā otro reizi dažu dienu laikā Eiropas čempionāta fināla atkārtojumā tika uzveikta Spānija.

Atšķirībā no iepriekšējās spēles Kauņā, šoreiz spāņiem ierindā bija visi labākie pieejamie spēlētāji, arī Pau Gazols un Rikijs Rubio. Mājinieki pieteica mačam pat 13 spēlētājus un jau pirmajā puslaikā arī visi tika pie spēles laika. Savukārt lietuviešu sastāvā šovakar nebija iepriekšējā mača rezultatīvākais spēlētājs Mants Kalnietis. Palikuši bez vienīgā īstā saspēles vaītāja, lietuviesi pamata pieciniekā laukumā sūtīja Renaldu Seibuti un Adu Juškeviču - divus otros numurus.

Pirmajā puslaikā komandas pieļāva pa deviņām kļūdām katra, taču metienu precizitāte bija augsta - spāņi trāpīja četrus no sešiem tālmetieniem, lietuviesi atbildēja ar četriem no desmit. Spāņi tika sodīti ar deviņām piezīmēm, kamēr baltieši - 15. Tas ļāva mājiniekiem izdarīt vairāk soda metienus, taču ar precizitāti nesekmējās (9/16). "Knicks" uzbrucējs Mindaugs Kuzminsks, kurš iepriekšējās sezonas pavadīja tieši Malagā, jutās kā mājās un astoņu minūšu laikā guva desmit punktus. Labi sevi apliecināja vēl viens "Knicks" jaunais spēlētājs Villijs Ernangomess, kurš pirmajā puslaikā duelī ar pieredzējušāko Jonu Valančūnu bija pat labāks. Pēc puslaika uz tablo gan vienāds gūto punktu skaits abām komandām - 39:39.

Otrajā puslaikā turpinājās līdzīga cīņa, bet neliela iniciatīva gandrīz visu puslaiku piederēja lietuviešiem, pat neraugoties uz to, ka spāņi visā trešajā ceturtdaļā saņēma tikai vienu piezīmi. Lietuvas treneris Jons Kazlausks nebaidījās eksperimentēt, brīžiem laukumā sūtot ļoti vieglu sastāvu ar Saboni un Kuzmnisku priekšējā līnijā. Trīs minūts pirms beigām spāņi beidzot panāca izlīdzinājumu (69:69), bet lietuvieši uzreiz atbildēja ar Valančūna diviem punktiem no apakšas. 26 sekundes pirms beigām Jankūns ar vienu precīzu soda metienu panāca +4, spāņi atbildēja ar samocītu un neprecīzu Mirotiča trīspunktnieku, bet Ulanovs iemeta vienu sodiņu un izdzēsa spāņu cerības uz panākumu - spēles beigu sirēnai skanot, 78:76 par labu Lietuvai.

Pa 15 punktiem Lietuvas labā guva Valančūns un Kuzminsks, pirmajam arī septiņas atlēkušās bumbas. 13 punkti Renaldam Seibutim, bet deviņi cita Spānijas klubu basketbolā spēlējoša lietuvieša Mariusa Grigoņa kontā. Spāņiem ar 12 punktiem izcēlās Serhio Juļs, 11+8 Nikolā Mirotičam, bet desmit iemeta Pau Gazols.

Sagatavošanās posma turpinājumā Lietuvai vēl četras spēles un visas tiks aizvadītas jau Dienvidamerikā. Vispirms Argentīnā jāaizvada spēles pret austrāliešiem un argentīniešiem, bet pēdējais pārbaudes turnīrs paredzēts jau Brazīlijā, kur Sanpaulu tiks spēlēts ar Austrāliju un Brazīlijas - Ķīnas spēles uzvarētāju/zaudētāju.

Rio spēlēs Lietuvai turnīrs jāsāk B grupā, spēlējot pret Argentīnu, Spāniju, Brazīliju, Horvātiju un Nigēriju. Pirmais mačs 7. augustā pret mājinieci Brazīliju.