06.01.2015. 21:16
Šodien Baltijas Basketbola līgā (BBL) ''Liepāja/Triobet'' savā laukumā pārliecinoši ar rezultātu 87:68 pārspēja Raplas "Tyco''. Rezultatīvākais liepājniekiem ar 20 punktiem bija Lauris Blaus, bet 15 pievienoja Dveins Džonsons.

''Liepāja/Triobet'' (#1, 6-2) Liepājas Olimpiskajā centrā uzņēma Raplas ''Tyco'' (#4, 3-6) komandu, kuru pirmajā tikšanās reizē viesos izdevās pārspēt ar rezultātu 76:72. Šodienas spēles sākumu liepājinieki sāka ar agresīvu aizsardzību, taču viesu rindās Raits Kērless spēja realizēt pirmos trīs metienus, bet pretējā laukuma pusē ar diviem tālmetieniem atbildēja Mareks Jurevičus. Rezultāts pirmajā ceturtdaļā auga līdzīgi līdz septītajai minūtei, kad pateicoties viesu kļūdām, mājiniekiem izdevās (11:0) punktu izrāviens (23:14). Uvja Helmaņa vadītā komanda arī otrajā ceturtdaļā bieži aizsardzībā pretiniekus sagaidīja jau viņu laukuma pusē, kas pāris reizes rezultējās ar viesu kļūdām. Zem groza saimniekoja Lauris Blaus, kurš ar ar realizētu soda metienu guva savu 14.punktu, bet liepājnieki ceturtdaļas vidū jau atradās pārliecinošā vadībā (33:19). Pateicoties Raplas komandas ātri savāktai piezīmju normai, mājinieki ar realizētiem soda metieniem puslaiku noslēdza ļoti pārliecinoši (46:28).

Otro puslaiku liepājnieki uzsāka ar paviršām kļūdām, kas ļāva pretiniekiem veikt nelielu (8:2) punktu izrāvienu, panākot rezultātu 36:48. Ar šādu puslaika sākumu nebija apmierināts mājnieku treneris Uvis Helmanis, kurš uzreiz pieprasīja minūtes pārtraukumu. Pēc tā lieli uzlabojumi nebija redzami, taču iekrāto pārsvaru ''Liepāja/Triobet'' mācēja noturēt, par spīti tam, ka tālmetieni Liepājas Olimpiskā centra grozos mājiniekiem vairāk lidoja garām mērķim. Pirms pēdējām 10 pamatlaika minūtēm rezultāts 62:48. Ceturtajā ceturtdaļā liepājnieku rindās karsts bija Kristaps Miglinieks, kurš realizēja trīs no četriem izmestajiem tālmetieniem, bet visā spēlē ''Liepāja/Triobet'' svinēja pārliecinošu panākumu ar rezultātu 87:68 . Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Blaus, kura kontā 20 punkti, bet ar 15 p. izcēlās Dveins Džonsons. Raplas komandā 14 punkti Kērlesam, bet bijušajam liepājniekam lietuviešu aizsargam Ernestam Ežerskim 13 punkti.

Šī uzvara Liepājas komandai dod pirmo vietu C apakšgrupā, tiesa, viena spēle rezervē ir ''Juventus'' (#2, 6-1) vienībai. Nākamā spēle BBL turnīrā ''Liepāja/Triobet'' komandai paredzēta 14.janvārī, kad savā mājas zālē jācīnās pret Rakveres ''Tarvas''.

Citā spēlē A apakšgrupā Igaunijas ''Parnu'' (#5, 3-6) komanda savās mājās piedzīvoja sesto zaudējumu ar rezultātu 80:108, piekāpjoties Lietuvas ''Pieno zvaigzdes'' (#3, 6-2). Rezultatīvākais ar 27 gūtiem punktiem uzvarētāju rindās bija Laimonas Kisielius, bet zaudētāju rindās labu spēli aizvadīja latviešu spēlētājs Sandis Silavs, kurš 34:12 minūtēs guva 17 punktus (3p 3/5, 2p 3/3, 1p 2/2), atdeva sešas rezultatīvas piespēles, bet pieļāva arī četras kļūdas.

''Liepāja/Triobet'' - ''Tyco Rapla'' 87:68 (23:14;23:14;16:20;25:20)''Liepāja/Triobet'': Blaus 20 p., Džonsons 15, Jurevičus 13, Žeļonis 10, Miglinieks 9, Helmanis 9, J.Antrops 4, Mažutis 3, Leimanis 2, G.Antrops 2, Sukteris, Krastiņš

''Parnu'' - ''Pieno zvaigzdes'' 108:80 (24:30;15:23;18:26;23:29)

Izmantotie resursi:Baltic Basketball League