20.09.2013. 21:25
Šovakar "Triobet LOC CUP" turnīru ar uzvaru iesāka mājinieki "Liepāja/Triobet", kas Liepājas Olimpiskajā centrā ar pārspēja Lietuvas klubu "Šiauliai" – 87:85.

Ja liepājniekiem šī bija pirmā spēle turnīrā, tad Šauļu basketbolisti pirmo maču aizvadīja vakar, rezultatīvā spēlē piekāpjoties Igaunijas klubam Tartu "Rock" – 88:96.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā un nevienai no komandām lielu izrāvienu neizdevās veikt. Uz pozitīvas nots ceturksni noslēdza liepājnieki – īsi pirms beigu signāla precīzs metiens padevās Atem, tādejādi pirmā ceturtdaļa tika noslēgta ar 23:19. Otrajā ceturtdaļā mājinieki turpināja sekmīgi darboties un puslaika pārtraukumā varēja doties jau ar astoņu punktu pārsvaru – 42:34.

Pēc trešā ceturkšņa "Šiauliai" spēja nedaudz pietuvoties, tādejādi saglabājot intrigu izšķirošajām desmit minūtēm. Tomēr "Liepāja/Triobet" diezgan pārliecinoši noturēja iegūto pārsvaru, neļaujot lietuviešiem pietuvoties tik tuvu, lai apdraudētu vadību. Divarpus minūtes līdz spēles beigām pēc Jakoviča diviem soda metieniem liepājnieki panāca desmit punktu pārsvaru (80:70), bet atlikušajā laikā pamanījās vairākkārt neveiksmīgi nospēlēt, pielaižot pretiniekus nieka triju punktu attālumā – 85:82. Par laimi izšķirošajā brīdī mazāk nekā desmit sekundes līdz beigām liepājnieki labi nospēlēja aizsardzībā un Krastiņš aizskrēja ātrajā uzbrukumā, triecot bumbu grozā un nodrošinot Liepājai uzvaru. Pēdējā sekundē gan viesi realizēja trīspunktnieku, tomēr "Liepāja/Triobet" panākumu tas neapdraudēja – 87:85.

Rīt liepājnieki cīnīsies pret Tartu "Rock" par pirmo vietu grupā un dalību "Triobet LOC CUP" finālā. Kā pirmā tur iekļuvusi B apakšgrupas uzvarētāja "Ventspils".

Liepāja/Triobet – Šiauliai 87:85 (23:19, 19:15, 21:22, 24:29)