13.07.2014. 13:30
Vācijas un Argentīnas futbola izlases šodien tiekas Brazīlijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas finālspēlēs. Mačs plkst.22 pēc Latvijas laika sāksies slavenajā «Maracana» stadionā Riodežaneiro.

Статья целиком:

Argentīnas izlasei šajā mačā nepalīdzēs savainotais pussargs Anhels di Marija, bet Vācijas vienībai nepalīdzēs aizsargs Škodrans Mustafi.

Finālspēles galvenais tiesnesis būs itālis Nikola Ricoli.

Šajā mačā piedalīsies arī astoņus gadus vecais latvietis Linards Lazdāns, kurš tradicionālajā pirmsspēles procesijā laukumā pie rokas izvedīs kādu no spēles dalībniekiem.

Vācija grupu turnīrā sākotnēji sagrāva Portugāli ar 4:0, turpinājumā nospēlēja 2:2 ar skandālu nomocīto Ganu, bet trešajā cīņā ar 1:0 pārspēja ASV, kas deva pirmo vietu G grupā.

Pēcāk sekojošajā astotdaļfinālā Vācija vien papildlaikā ar 2:1 apspēlēja Alžīriju, ceturtdaļfinālā ar 1:0 uzvarēja Franciju, bet pusfinālā šokējoši pārliecinošā veidā ar 8:1 sagrāva mājiniekus brazīliešus.

Vācija izlaidusi tikai divus finālturnīrus to vēsturē, bet titulu izcīnījusi 1954., 1974. un 1990.gadā. Finālā vācieši spēlējuši vēl četras reizes, bet iepriekšējos divos turnīros komanda ierindojusies trešajā pozīcijā. Iepriekšējos astoņos turnīros bez medaļām palikusi tikai 1994. un 1998.gadā, kad zaudēja ceturtdaļfinālā.

Argentīna savā grupā spēja uzvarēt visās trijās spēlēs un iegūt maksimāli iespējamos deviņus punktus, kas F apakšgrupā ļāva ierindoties pirmajā pozīcijā. Tiesa, uzvaras tik viegli nenāca, jo vispirms smagā cīņā ar 2:1 tika uzvarēta Pasaules kausu debitante Bosnija un Hercegovina, bet pēc tam ar 1:0 un 3:2 tika pārspētas attiecīgi Irāna un Nigērija.

Sekojošajā astotdaļfinālā Argentīna ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Šveici, ceturtdaļfinālā ar 1:0 pārspēja Beļģiju, Pasaules kausa pusfinālu sasniedzot pirmoreiz kopš 1990.gada, bet pusfinālā pēcspēles sitienos uzvarēja iepriekšējā turnīra finālisti Nīderlandi.

Argentīna pirmajā Pasaules kausa finālturnīrā 1930.gadā izcīnīja otro vietu, bet pēc tam lielākos panākumus guva 1978. un 1986.gadā, kad kļuva par čempioni. Vēlāk 1990.gadā tā vēlreiz izcīnīja otro vietu, bet pēc tam nebija tikusi tālāk par ceturtdaļfinālu.

Pasaules kausa izcīņas futbolā astotdaļfinālam kvalificējās sešas Eiropas un piecas Dienvidamerikas komandas, bet grupu turnīru nepārvarēja neviena Āzijas vienība.

Brazīlijai ticis gods finālturnīru rīkot otro reizi. Iepriekš 1950.gada turnīrā mājinieki aizspēlējās līdz pat finālam, kurā negaidīti atzina Urugvajas valstsvienības pārākumu. Pasaules kauss pirmo reizi kopš 1978.gada un sesto reizi kopumā tiek rīkots Dienvidamerikā.

Visvairāk reižu Pasaules kausa vēsturē triumfējusi Brazīlijas izlase, kas spējusi kausu pacelt piecas reizes, četras reizes uzvarējusi Itālija, bet trīs - Vācija. Tikmēr Argentīnai un Urugvajai tas izdevies divos gadījumos, bet pa reizei prestižajās sacensībās uzvarējusi arī Anglija, Francija un Spānija, kas ir pašreizējā kausa īpašniece. Tāpat Brazīlija ir vienīgā valstsvienība, kas piedalījusies pilnīgi visos 20 finālturnīros, 18 reizes laukumā devušās Itālijas un Vācijas izlases, bet Argentīna - 16.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Vācijas futbola izlases sastāvs dalībai Pasaules kausa finālturnīrā:

vārtsargi - Manuels Noiers (Minhenes «Bayern»), Romāns Veidenfellers (Dortmundes «Borussia»), Rons Roberts Cīlers («Hannover 96»);

aizsargi - Žeroms Boatengs, Filips Lāms (abi - «Bayern»), Ēriks Durms, Kevins Groskreics, Matss Hummelss (visi - Dortmundes «Borussia»), Benedikts Hevedess (Gelzenkirhenes «Schalke 04»), Pērs Mertezakers (Londonas «Arsenal», Anglija), Škodrans Mustafi (Dženovas «Sampdoria», Itālija);

pussargi - Juliāns Drakslers («Schalke 04»), Matīass Ginters («Freiburg»), Mario Gēce, Tonijs Kross, Tomass Millers, Bastians Šveinšteigers (visi - «Bayern»), Sami Kedira (Madrides «Real», Spānija), Kristofs Krāmers (Menhengladbahas «Borussia»), Mesuts Ezils, Lukašs Podoļskis (abi - Londonas «Arsenal», Vācija), Andrē Širle (Londonas «Chelsea», Anglija);

uzbrucējs - Miroslavs Kloze (Romas «Lazio», Itālija).

Argentīnas futbola izlases sastāvs dalībai Pasaules kausa finālturnīrā:

vārtsargi - Serhio Romero («Monaco», Francija), Mariano Anduhars «Catania», Itālija), Mariano Orions («Boca Juniors», Argentīna);

aizsargi - Pavlo Dzabaleta, Martins Demičeli (abi - Mančestras «City», Anglija), Federiko Fernandess («Napoli», Itālija), Esekjels Garajs (Lisabonas «Benfica», Portugāle), Markoss Roho (Lisabonas «Sporting», Portugāle), Ugo Kampanjaro (Milānas «Inter», Itālija), Hosē Basanta («Monterrey», Meksika);

pussargi - Havjers Maskerano («Barcelona», Spānija), Fernando Gago («Boca Juniors»), Anhels di Marija (Madrides «Real», Spānija), Lukass Biglija (Romas «Lazio», Itālija), Maksimiljano Rodrigess («Newell's Old Boys», Argentīna), Rikardo Alvaress («Inter»), Augusto Fernandess (Vigo «Celta», Spānija), Enco Peress («Benfica»);

uzbrucēji - Lionels Mesi («Barcelona»), Serhio Agvero (Mančestras «City»), Gonsalo Igvains («Napoli»), Rodrigo Palasio («Inter»), Ezekvels Laveci (Parīzes «Saint-Germain», Francija).