25.11.2014. 12:10
Aizvadīta jau septītā kārta Itālijas basketbola čempionāta A sērijā un pie kārtējām uzvarām tikušas viss līderčetrinieks, tostarp Ojāra Siliņa sezonas debijā arī "Grissin Bon Reggio Emilia". Savukārt kolorītais treneris Džanmarko Poceko atkal izcēlās ar emociju, šoreiz negatīvu, izvirdumu (rakstā video).

Aizraujošākais kārtas mačs risinājās Trento, kur debitante „Dolomiti Energia” uzņēma sezonu teicami sākušo „Vanoli Cremona”. Uzvarētāja noskaidrošanai bija vajadzīgi trīs pagarinājumi (otro reizi sezonā fiksēti trīs pagarinājumi), un, lai arī mājinieki allaž izvirzījās priekšā, vadību noturēt izdevās tikai trešajā, pie tam ne bez lielas veiksmes palīdzības. Pāris sekundes līdz beigām „Vanoli Cremona” uzbrucēja Džulio Gacoti mestā bumba no distances iesprūda starp vairogu un stīpu. Strīdus bumba pienācās viesiem, kas pēdējā sekundē no gala auta izspēlēja groza apakšā pilnīgi brīvam tam pašam Gacoti, kurš...aizmeta garām! Līdz ar to pie ceturtā panākuma un pozitīvas bilances tika „Dolomiti Energia Trento” (116:114, 4-3), kas debijas sezonā pacēlusies uz piekto pozīciju tabulā.

40 minūtes nebija gana arī Kasertā, kur pastarīte „Pasta Reggia Caserta” pirmās uzvaras cerībās uzņēma Eiropas kausa komandu „Acqua Vitasnella Cantu”. Mājinieki aizvadītajā nedēļā bija papildinājuši sastāvu ar diviem spēcīgiem spēlētājiem (Mikele Antonuti no „Reggio Emilia” un Dejanu Ivanovu no „Enel Brindisi”). Bulgārs Ivanovs iemeta 19 punktus un izcīnīja 11 bumbas zem groziem, tomēr ar to nebija gana – 95:107, un Kaserta piedzīvoja septīto zaudējumu septiņos mačos. Uzvarētājiem 25 punktus guva Džeimss Feldīns, kuram arī astoņas bumbas, bet Stefano Džentilem 20 punkti.

Ojāra Siliņa sezonas debijā „Grissin Bon Reggio Emilia” mājās uzņēma citu Eiropas kausa komandu „Acea Roma”. Redžo vadību pārņēma trešajā ceturtdaļā un pēdējā to nosargāja – 87:83. Ojārs laukumā devās pirmās ceturtdaļas izskaņā līdz otrās ceturtdaļas vidum, kā arī pēdējās divās spēles minūtēs, kad bija vajadzīgi no soda metienu līnijas spēcīgi spēlētāji. Ojārs pirmo grozu sezonā iemeta uzreiz pēc iesaistīšanās mačā, pēc visai liela kontakta gūstot punktus no apakšas, bet vēl divus punktus iemeta ar sodiņiem beigās. Tāpat reizi pārtverta bumba, ievadīts ātrais uzbrukums un rezultatīva piespēle Andrea Činčarīni. „Reggio Emilia” rindās seši spēlētāji guva vismaz desmit punktus, bet rezultatīvākais ar 13 punktiem bija Dreiks Dīners, kurš arī atgriezās ierindā pēc savainojuma izārstēšanas. Diemžēl vienus savainotos nomainījis nākamais – lazaretē savam tautietim Darjušam Lavrinovičam pievienojies arī Rimants Kaukēns, kuram problēmas ar muguru.

Jau otro reizi uzmanības centrā savu krāsaino emociju dēļ šosezon nokļuvis savulaik leģendārais spēlētājs Džanramko Poceko, kurš tagad ir treneris, pēc, viņaprāt, neprecīzas tiesneša svilpes saņēma otro tehnisko piezīmi un bija spiests pamest laukumu. To viņš darīja ļoti negribīgi, pie tam pa ceļam vēl mēģinot saplēst savu kreklu. „Openjobmetis Varese” gan tas neglāba no zaudējuma derbijā pret čempioni Milānas „EA7 Emporio Armani” (97:105). Igaunis Kristjans Kangurs arvien savainots un nevar palīdzēt Varēzes komandai. Poceko saņēmis divu spēļu diskvalifikāciju par tiesnešu aizvainošanu un publikas sakūdīšanu.

Par kārtas rezultatīvāko un arī efektīvāko spēlētāju kļuva čempionvienības „Emporio Armani” amerikāņu aizsargs Māršons Brūkss, kurš Varēzes grozā sameta 37 punktus un savāca efektivitāti +40. Pa 13 bumbām pie groziem izcīnīja gajāniešu spēka uzbrucējs Delrojs Džeimss, amerikānis O.D.Anosike un Itālijas izlases centrs Marko Kusins. Visbiežāk partneriem asistēja pastarītes „Pasta Reggia Caserta” amerikāņu aizsargs Ronalds Mūrs – deviņas piespēles.

Spēle Rezultāts Labākie
Grissin Bon Reggio Emilia – Acea Roma 87:83 Činčarīni 12+7rp+5ab; Polonara 12+8ab – De Zēvs 18; Gibsons 16+4rp
Pasta Reggia Caserta – Acqua Vitasnella Cantu 95:107 (P) Ivanovs 19+11ab; Tomasīni 18+5ab – Feldīns 25+8ab; Džentile 20
Enel Brindisi – Granarolo Bologna 75:64 Tērners 16+4ab; Džeimss 11+13ab – Rejs 21; Vaits 17+8ab
Umana Reyer Venezia – Giorgio Tesi Group Pistoia 66:63 Duļķis 15; Peričs 12+4ab – Viljamss 16 Činčarīni 15
Consultinvest Pesaro – Upea Capo d’Orlando 62:60 Ross 21+8ab; Džadžs 10+10ab – Frīmens 15+4ab; Soraņja 13+6ab
Dolomiti Energia Trento – Vanoli Cremona 116:114 (3P) Paskolo 26+12ab; Ouvenss 23+11ab – Heizs 34+5ab; Vitali 17+8rp+8ab
Openjobmetis Varese – EA7 Emporio Armani 97:105 Diavara 22; Robinsons 21+6rp – Brūkss 37+7ab; Samuelss 16+4rp+4ab
Banco di Sardegna Sassari – Sidigas Avellino 81:75 Logans 20+6pb+4rp; Sanderss 16+5ab – Hārpers 23+7ab; Anosike 13+13ab