04.02.2017. 18:17

“Saldus” basketbolisti mačā ar līdervienību “Turību” veiksmīgi darbojās pirmajās minūtēs, vairākas reizes izvirzoties vadībā. Ceturtajā minūtē pēc Kaspara Baumaņa metiena 9:5 par labu Saldus basketbolistiem. Viss gan savās vietās nostājās jau līdz pirmās ceturtdaļas beigām – pēc pirmajām desmit minūtēm jau plus astoņi “Turībai”. Turklāt Saldus komandai gadījās iespaidīgs “sausais” periods – sešu minūšu laikā neizdevās gūt nevienu punktu un rezultāts no 14:14 izauga jau līdz 39:14. Puslaika rezultāts 56:22, bet galarezultāts 111:64 “Turības” labā. Uzvarētāju labā 24 punktus guva Arnis Ate. Zaudētājiem ar 19 punktiem izcēlās Kaspars Baumanis.

Ar krietni sīvāku pretestību saskārās otrās vietas īpašniece “Ķekava”, kas Gulbenē viesojās pie “Bukiem”. Pirmajā ceturtdaļā gulbenieši izvirzījās vadībā (4:0, 6:4) un ķekavieši tikai izskaņā spēja panākt izlīdzinājumu un izrauties vadībā (12:15). Otrajā ceturtdaļā viesi kontrolēja cīņas gaitu un dodoties puslaika pārtraukumā +5 “Ķekavai”.

Gulbenieši kārtīgi “ieslēdza ātrumu” trešajā ceturtdaļā, pietuvojoties līdz minimumam, bet ceturtdaļas izskaņā vienubrīd arī izvirzoties vadībā ar +3. Mača pēdējā ceturtdaļā gulbeniešiem tik veiksmīgi vairs neklājās, jo pirmās piecas minūtes šajā cēlienā viņi zaudēja ar 0:9 un atgūties vairs nespēja. Beigu beigās “Ķekavas” uzvara ar 66:55.

Uzvarētājiem ar 21 punktu izcēlās Niks Saknītis. Modra Gundega kontā 18 punkti un astoņas atlēkušās bumbas. Zaudētājiem Roberta Medņa kontā 16 gūtie punkti un 11 izcīnītās bumbas zem groziem.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430