12.07.2015. 18:30
Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlase svētdien Kanāriju salās notiekošo Eiropas čempionātu noslēdza 12.vietā.

Статья целиком:

Latvijas valstsvienība cīņā par 11.vietu ar 55:57 (21:13, 14:14, 14:12, 6:18) piekāpās Beļģijai.

Cīņu abas izlases iesāka līdzīgi, tomēr pirmās ceturtdaļās otrajā pusē sekmīgākas bija latvietes, kuras ceturksni noslēdza ar astoņu punktu pārsvaru (21:13). Lai gan otrā ceturkšņa vidū beļģietes panāca neizšķirtu 23:23, tomēr Latvijas basketbolistes puslaika pārtraukumā devās ar rezultātu 35:27 savā labā.

Arī trešā spēlēs ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, un mača rezultāts pirms pēdējā spēles nogriežņa bija 49:39 Latvijas izlases labā. Tomēr noslēdzošajā mača ceturtdaļā latvietes izsēja savu pārsvaru un mača galotnē piedzīvoja zaudējumu ar 55:57. Uzvaru beļģietēm nodrošināja minūti pirms pamatlaika beigām realizētais tālmetiens.

Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlasē bija Digna Strautmane, kurai "double-double" - 18 punkti un desmit atlēkušās bumbas. Savukārt beļģietēm ar 30 punktiem izcēlās izšķirošā tālmetiena autore Hinda Ben Abdelkadera, kamēr Akselei Bernārai 18 bumbas zem groziem.

Jau vēstīs, ka pirms tam piektdien Latvija, uzsākot cīņu par 9.-16.vietu turnīrā, vien ceturtajā ceturtdaļā salauza Čehijas pretestību un uzvarēja ar 74:63, tādejādi nosargājot vietu starp kontinenta spēcīgākajām valstsvienībām.

Savukārt sestdien pusfinālā par 9.-12.vietu latvietes ar 44:79 kapitulēja Turcijas vienaudzēm.

Kā zināms, pirmajā posmā Latvija sākotnēji cieta divas neveiksmes, ar 48:64 piekāpjoties Slovākijai un ar 52:61 zaudējot Francijai, bet izšķirošajā mačā par otrā posma sasniegšanu ar 72:68 uzvarēja Turcijas izlasi.

Savukārt otrajā posmā Latvija vispirms dramatiskā cīņā ar 49:46 apspēlēja Krieviju, bet pēc tam ar 62:55 neko neizšķirošā cīņā pieveica Vāciju, tādējādi izcīnot jau trešo panākumu pēc kārtas. Tiesa, izšķirošajā cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Latvija ar 51:68 piekāpās Polijai.

Tikmēr Beļģija čempionātu iesāka ar uzvaru 66:38 pār Ukrainu, bet nākamajā dienā tika piedzīvots zaudējums 48:61 Portugālei. Noslēdzošajā D apakšgrupas spēlē beļģietes ar 68:65 pārspēja Nīderlandi, nodrošinot trešo vietu grupā.

Otrajā posmā F grupas turnīru Beļģija iesāka ar zaudējumu 46:67 Spānijai, bet tad ar 69:62 tika pieveikta Ungārija. Otro posmu beļģietes noslēdza ar zaudējumu 46:48 itālietēm.

Izšķirošajā cīņā par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā Beļģija ar 77:51 atkārtoti pieveica Ukrainu, bet pusfinālā par devīto vietu ar 56:64 piekāpās Serbijai.

Eiropas čempionāts noslēgsies svētdien, kad cīņu par trešo vietu plkst.20 aizvadīs Nīderlande un Krievija, bet spēkošanās par zeltu sāksies plkst.22.15, kad uz laukuma dosies Spānija un Francija.