03.07.2014. 19:30
Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase ceturtdien ar uzvaru sāka Itālijā notiekošo Eiropas čempionātu. Latvijas komanda B apakšgrupas pirmajā mačā ar 69:56 (11:11, 24:17, 17:14, 17:14) pieveica Grieķiju.

Статья целиком:

Uzvarētāju rindās rezultatīvākā bija Kate Krēsliņa, kura guva 14 punktus, bet 11 pievienoja Ilze Jākobsone. Tikmēr desmit punktus iemeta Kitija Laksa.

Ar mača pirmajām minūtēm abas komandas aizvadīja līdzvērtīgu spēkošanos, pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties neizšķirti 11:11. Tomēr otrās ceturtdaļas vidū Latvijas basketbolistes spēja veikt izrāvienu, pēc Asnātes Fominas divpunktu metiena panākot 31:19 sev par labu. Savukārt pirmo puslaiku latvietes noslēdza sev par labu ar 35:28.

Otrajā puslaikā abas komandas vienmērīgi guva punktus, taču vairāk nekā trīs minūtes pirms trešā ceturkšņa beigām Grieķijai izdevās atstatumu samazināt vien līdz četriem punktiem (40:44), taču neilgi pēc tam Paula Langina atbildēja ar precīzu tālmetienu, atjaunojot drošāku pārsvaru.

Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā Latvijai izdevās atjaunot 12 punktu handikapu (54:42), bet pretiniecēm tā arī neizdevās iesaistīties cīņā par uzvaru.

Apakšgrupas turpinājumā Aivara Vīnberga trenētā Latvijas U-20 izlase piektdien tiksies ar Franciju, bet sestdien samēros spēkus ar Spāniju. Trīs spēcīgākās pirmā posma vienības kvalificēsies otrajam posmam, kamēr grupu vājākās komandas aizvadīs spēles savā starpā un pēc tam tiksies ar sliktākajām otrā posma izlasēm. Trīs vājākās Eiropas čempionāta komandas atstās A divīzijas sacensības.

Latvijas izlases apakšgrupa saucama par ļoti spēcīgu, jo Spānijas U-20 izlase ir iepriekšējo trīs gadu Eiropas čempione, bet pirms diviem gadiem, kad spēlēja tieši šī vecuma basketbolistes, Francija triumfēja Eiropas U-18 čempionātā.

Pārbaudes spēļu ciklā Latvijas U-20 izlase aizvadīja tikai trīs pārbaudes cīņas, reizi uzvarot U-18 valstsvienību un divreiz pārspējot vienaudzes no Baltkrievijas.

Latvijas U-20 izlases sastāvā ir astoņas basketbolistes, kuras pērn Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā izcīnīja trešo vietu un ceļazīmi uz spēcīgāko izlašu sabiedrību. Septiņām spēlētājām šis ir trešais U-20 čempionāts, bet Asnātei Fominai pat ceturtais un kopumā astotais jaunatnes čempionāts.

Tāpat Latvijas izlasei palīdz 18 gadus vecās Kate Krēsliņa un Kitija Laksa, kuras šovasar jau spēlēja Latvijas pieaugušo valstsvienībā, kas kvalificējās 2015.gada Eiropas čempionātam.

2012.gadā Latvijas U-20 izlase Eiropas čempionāta A divīzijā palika vien 15.vietā, tāpēc pērn tai bija jācīnās par ceļazīmēm uz spēcīgāko komandu grupu. Pirms tam - 2005., 2009. un 2010.gadā - Latvijas izlase šajā vecuma grupā tika pie Eiropas čempionāta bronzas godalgām.

Latvijas U-20 izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionāta A divīzijā: Sigita Džarcāne («Cēsis»), Kitija Laksa, Rūta Veidere, Ilze Jākobsone, Ance Aizsila (visas - «TTT Rīga»), Asnāte Fomina, Kate Aizsila, Kate Krēsliņa, Paula Langina, Paula Tomsone (visas - RSU/«Merks»), Sindija Gūtmane («Ventspils»), Renāte Reine (Francija).

Солнцев Валерий Солнцев ВалерийГреко-римская борьба, Вольная борьба, Пляжная борьба