01.08.2014. 22:44
Latvijas U-18 puišu basketbola izlase Turcijā notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā piektdien ar rezultātu 53:78 (16:20, 14:19, 15:20, 8:19) pārliecinoši zaudēja mājiniekiem, tādējādi neiekļūstot pusfinālā.

Статья целиком:

Turnīru latvieši turpinās ar spēkošanos ar 5.-8.vietu. Piektās un sestās vietas ieguvēji iegūs tiesības nākamgad piedalīties pasaules U-19 čempionātā.

Latvijas izlases labā 14 punktus guva Dāvis Čīma, kurš 11 no tiem iespēja jau pirmajā puslaikā, bet pie 12 punktiem tika Rinalds Mālmanis. Ervīns Mežnieks maču noslēdza ar astoņiem punktiem.

Spēli rezultatīvāk iesāka Latvijas izlase, kas vēl pirms pirmās ceturtdaļas vidus sasniegšanas iekrāja piecu punktu pārsvaru. Mazliet vēlāk latviešiem izdevās panākt sešu punktu handikapu, tomēr Turcijas vienība atbildēja ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem. Latvijas izlase pēc tam uz brīdi atgriezās vadībā, tomēr ceturtdaļas beigās iniciatīvu pārņēma mājinieki.

Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs turki vairākas reizes panāca sešu punktu handikapu, bet vēlāk izvirzījās vadībā ar 28:21. Divas reizes laukuma saimniekiem izdevās panākt deviņu punktu pārsvaru, bet divas ar pusi minūtes pirms puslaika beigām tas pieauga līdz 11 punktiem (37:26). Turki vairākas minūtes tika noturēti «uz nulles», kas pēcāk puslaiku Latvijas izlasei ļāva noslēgt ar deviņu punktu deficītu.

Turcijas izlase trešo ceturtdaļu sāka ar 9:2 izrāvienu, kas tai deva 16 punktu pārsvaru. Vēlāk mājinieki bija ļoti tuvu tam, lai pārsvaru palielinātu līdz 20 punktus atzīmei, tomēr Latvijas vienībai ceturtdaļas beigas padevās sekmīgas, kas ļāva pietuvoties līdz 14 punktu atstatumam un cerēt uz spēles gaitas laušanu.

Noslēdzošās ceturtdaļas sākums Latvijas komandai gan neizdevās, jo mājinieki ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem panāca 66:45 savā labā un teju izšķīra cīņas likteni. Cīņas izskaņā mājinieki ar sešiem pēc kārtas gūtiem punktiem panāca jau 26 punktu pārsvaru, bet maču noslēdza ar pārsvaru 25 punktu izteiksmē.

Kā zināms, kopš 2005.gada Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionāta labāko astotniekā iekļuvusi septīto reizi, turklāt tagad tas izdarīts trīs gadus pēc kārtas.

Jau vēstīts, ka pirmajā posmā Latvija guva panākumus pret Poliju un Beļģiju, taču zaudēja Itālijai. Šāda bilance ļāva ieņemt otro vietu A apakšgrupā un uz otro posmu ņemt līdzi vienu panākumu. Savukārt otrā posma pirmajā mačā latvieši pirmdien pēdējās sešās minūtēs atspēlēja gandrīz 20 punktu deficītu un ar 78:76 pārspēja principiālo pretinieci Lietuvu, dienu vēlāk ļoti pārliecinošā veidā ar 72:92 piekāpās Horvātijai, bet izšķirošajā cīņā par ceturtdaļfinālu trešdien ar 63:59 pieveica Francijas izlasi.

Latvijas izlase izcīnīja trešo vietu E apakšgrupas noslēgumā, bet Turcija bija otrā labākā F grupā. Mājinieki ieriekš uzvarējuši Čehiju, Grieķiju, Melnkalni un Spāniju, bet zaudējuši Bosnijai un Hercegovinai, kā arī Serbijai.

Citos ceturtdaļfināla pāros piektdien Grieķija ar 85:68 uzvarēja Itāliju, Serbija ar 83:67 pārspēja Lietuvu, bet Horvātija ar 80:55 uzvarēja Spāniju.

Latvijas izlase pusfināla spēlē par 5.-8.vietu sestdien tiksies ar Spāniju.

Kopumā šajā Eiropas čempionātā piedalās 16 komandas, kas pirmajā posmā bija sadalītas četrās apakšgrupās pa četrām katrā. Katras apakšgrupas trīs labākās valstsvienības kvalificējās otrajam posmam, kamēr vājākās pirms cīņas par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā aizvadīja grupu turnīru savā starpā. Tikmēr 12 spēcīgākās izlases otrajā posmā bija sadalītas divās apakšgrupās pa sešām katrā. No otrā posma ceturtdaļfinālam kvalificējās katras apakšgrupas četras spēcīgākās komandas, bet divas vājākās piebiedrojās pirmā posma neveiksminiecēm, lai cīnītos par 9.-16.vietu Eiropas čempionātā.

Šajā turnīrā tiek izspēlētas piecas ceļazīmes uz 2015.gada pasaules U-19 čempionātu. Tā kā sacensību pusfinālā iekļuvusi arī pasaules čempionāta mājiniece Grieķija, nākamā gada turnīram kvalificēsies arī šī turnīra sestā spēcīgākā komanda.

Eiropas čempionāts Turcijā ilgs līdz svētdienai.

Izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars kā pēdējo no izlases kandidātu pulka svītroja saspēles vadītāju Rendiju Feikneru, kuram radās veselības problēmas. Zīmīgi, ka visi sastāvā iekļautie basketbolisti vismaz pa reizei jau piedalījušies kādā Eiropas jaunatnes čempionātā. Lielākā daļa spēlētāju aizvadītās sezonas laikā pilnveidojuši meistarību «LMT Basketbola akadēmijas» komandā, kas piedalījās «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionātā.

Pirms Eiropas čempionāta Latvijas izlase aizvadīja astoņas pārbaudes spēles, izcīnot četras uzvaras.

Pērn Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionātā, kas risinājās savās mājās, ieņēma ceturto vietu. No šīs komandas šogad sastāvā palikuši Klāvs Čavars, Rihards Lomažs un Ervīns Mežnieks.

Latvijas U-18 puišu basketbola izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionāta A divīzijas turnīrā:

Ričards Melderis, Rauls Avenītis, Ervīns Mežnieks (visi - «VEF kadeti»), Dāvis Čīma («Rīga»/«Jugla»), Džeiks Eduards Krūmiņš, Rūdolfs Strādnieks (abi - «Ķeizarmežs»), Renārs Birkāns («Rīga»/DSN), Rihards Lomažs, Artūrs Grīnbergs, Klāvs Čavars (visi - «Ventspils»), Zigmārs Raimo («VEF skola»), Rinalds Mālmanis («Fuenlabrada», Spānija).