01.02.2014. 17:50
Latvijas vīriešu tenisa izlase šodien piedzīvoja trešo zaudējumu Bratislavā, kur notiekošajā Deivisa Eiropas/Āfrikas zonas 1. grupas mačā slovākiem piekāpās arī dubultspēlē. Trīs neveiksmes nozīmē zaudējumu arī visā mačā un sezonas turpinājumā spēlēšanu par vietas saglabāšanu 1. grupā.

Latvijas komandas kapteinis Kārlis Lejnieks dubultspēlei izvēlējās vakar piecus setus nospēlējušo Andi Jušku, kuram talkā nāca Jānis Podžus. Viņam debija Deivisa kausā. Tikmēr slovākiem abi šodien spēlējušie bija atpūtušies – vakar vienspēlēs nepiedalījās ne Andrejs Martins, nedz arī 2005. gada Pasaules grupas finālā spēlējušais Mihals Mertināks.

Viesi spēli "Aegon" arēnā Bratislavā sāka cerīgi un 1. setā gandrīz tika līdz taibreikam, taču pie 5-6 neizdevās noturēt servi. Izlases debitantam Podžum pie 15:15 tika nosaukts "foot fault" (servējot uzkāpts uz līnijas), kas Jāni salauzis. Minētajā geimā vairs neizdevās trāpīt nevienu pirmo servi – sets zaudēts ar 5:7.

Latvieši no 1. seta izskaņas zaudēja septiņus geimus pēc kārtas, 2. setā tik vien spēlējot kā izvairīties no "sausā" zaudējuma – 1:6. Latvijas komandai arī trešajā spēlē Slovākijā izdevās uzvarēt vismaz vienā setā, 3. setu, pateicoties Martina nobreikošanai, "paņemot" ar 6:3. Nekas vairāk gan neizdevās, kā rezultātā vēl viens zaudējums – 5:7, 1:6, 6:3, 3:6.

Slovākija ieguvusi neatspēlējamu 3-0 pārsvaru un nākamajā kārtā tiksies ar Austriju, bet Latvijai rudenī gaidāmas pārspēles par palikšanu 1. grupā, visticamāk, ar Rumānijas komandu.