02.12.2013. 17:51
Latvijas sporta deju pāris Marts Smolko un Viktorija Puhovika Vācijas galvaspilsētā Berlīnē notikušajā pasaules čempionātā Latīņamerikas (LA) dejās pirmo reizi nodrošināja Latvijai vietu pusfinālā, 87 pāru konkurencē izcīnot dalītu 9-10.vietu. Par pasaules čempioniem otro gadu pēc kārtas kļuva Aniello Langella un Kristīna Mošenska no Itālijas, bet Latvijas dejotāja Ņina Bezzubova pārī ar Andreju Balanu, pārstāvot Vāciju, izcīnīja trešo vietu, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Статья целиком:

Marts Smolko un Viktorija Puhovika pēdējos deviņos mēnešos ir ļoti veiksmīgi startējuši un viesa pamatotas cerības uz pusfināla divpadsmitnieku, kur viņi arī iekļuva. Tā ir pirmā reize, kad Latvija ir pārstāvēta pusfinālā pasaules čempionātos pieaugušo grupā LA dejās (Standartdejās (ST) pusfinālā 2005.gadā bija Edgars Gasjūns un Jeļena Samuilova, bet 2008.gadā Jeļena Samuilova pārī ar itāli Andželo Madoniju – aut.piez.). Marts ar Viktoriju turpināja rādīt labu sniegumu arī pusfinālā un nopelnīja dažus punktus uz finālu, apsteidzot dažus pārus un izcīnot dalītu 9-10.vietu. Pusfinālā viņi vislabāko vērtējumu saņēma dejā Rumba, kurā, savukārt, ceturtdaļfinālā ieguva vismazāko punktu skaitu. Aprīlī Eiropas čempionātā M.Smolko/V.Puhovika pārsteidza ar augsto 8.vietu. Otrs Latvijas pāris Kristaps Kalva un Lesija Bogačova savā debijā pasaules čempionātā apsteidza nedaudz vairāk nekā pusi no konkurentiem un ierindojās 41.vietā.

Pateicoties Marta un Viktorijas augstajam rezultātam, Latvija bija labākā Baltijas valstu vidū.  Lietuvas labākais LA deju pāris Jokubas Venckus un Jomante Dapkevičiute palika tūdaļ aiz pusfināla 14.vietā, bet Igaunijai augstāko vietu ieguva Jurijs Kagans un Anastasija Seļivanova, ierindojoties 28.vietā. Pasaules čempionātā katru valsti pārstāvēja divi labākie deju pāri.

Par pasaules čempioniem otro gadu pēc kārtas kļuva Aniello Langella un Kristīna Mošenska no Itālijas, kuri izceļas ar plastiku un dejiskumu. Otro vietu ieguva Moldāviju pārstāvošie Gabriele Gofredo un Anna Matuss. Soli uz priekšu spēra un trijniekā pirmo reizi iekļuva Latvijas dejotāja Ņina Bezzubova pārī ar Andreju Balanu (Vācija). Viņi kopā dejo jau ceturto sezonu un šogad Eiropas čempionātā bija ceturtie, bet pērn pasaules čempionātā sestajā vietā.