10.05.2014. 19:14
Pateicoties Kaspara Daugaviņa, Kristapa Sotnieka un Artūra Kuldas precīzajiem metieniem, 2014. gada pasaules čempionātu hokejā ar uzvaru sāka Latvijas valstsvienība, divas reizes atspēlējoties un tiekot galā ar Somiju, - 3:2. Latviešiem tas bija pirmais panākums pār somiem un pirmais panākums turnīra atklāšanas mačā.

Статья целиком:

, nra.lv, Sports

2014. gada pasaules čempionāta sākums Latvijas izlases hokejistiem izvērtās neveiksmīgs - pieredzējušais aizsargs Rodrigo Laviņš izdarīja neveiksmīgu piespēli, un ripa, atsitusies pret somu uzbrucēja Mikas Salomeki kāju, atrada ceļu starp Edgara Masaļska kājsargiem. Tomēr 0:1 saglabājās tikai nepilnas divas minūtes, jo pretuzbrukumā ar metienu aizsarga aizsegā izcēlās Kaspars Daugaviņš, panākot neizšķirtu un gūstot savu 13. rezultativitātes punktu pasaules čempionātā.

15. minūtē sāncenšu vecākais spēlētājs Jere Karalahti aiz Somijas cietokšņa apmalē ietrieca Juri Štālu, kurš asiņainu seju devās ģērbtuvju virzienā (pašlaik informācija liecina, ka latviešu uzbrucējam varētu būt smadzeņu satricinājums). Savukārt otrās trešdaļas pirmo septiņu minūšu laikā somi četras reizes pārkāpa noteikumus, tomēr Latvijas izlases izpildījumā trūka metienu, trūka bīstamu momentu vai mēģinājumu saasināt situāciju.

Par to nācās samaksāt 32. minūtē, turklāt Somija otro reizi vadībā izvirzījās, realizējot tieši skaitlisko vairākumu. Pagājušā gada turnīra rezultatīvākā spēlētāja Petri Kontiolas mestā ripa trāpīja pa Kristapa Sotnieka nūju, vārtu priekšā esošā aizsarga Tūkas Mentiles vēderu un otro reizi atrada ceļu Masaļska sargātajos - 2:1. Taču turpinājums piederēja latviešiem, turklāt abi vārti tika gūti skaitliskā pārsvara laikā.

48. minūtē 2:2 ar plaukstas metienu no kreisās malas panāca aizsargs Kristaps Sotnieks, kuram tas bija pirmais rezultatīvais trāpījums pasaules čempionātā. Atzinība jāizsaka arī Zemgum Girgensonam, kurš aizsedza somu vārtsarga Pekas Rinnes redzamību. Savukārt vēsturisko panākumu astoņas minūtes pirms noslēguma nodrošināja Artūrs Kulda, kurš spēcīgo šāvienu izdarīja no distances.

Tādējādi Latvijas valstsvienība hokejā svinēja uzvaru ar 3:2. Mūsējiem tas bija ne tikai pirmais panākums pret Somiju (līdz šim bija piecas neveiksmes un bezvārtu neizšķirts 2005. gadā), bet arī pirmā uzvara pasaules čempionāta atklāšanas mačā (pirms tam bija 16 neveiksmes un 1:1 pret Čehiju 2006. gadā). Latvieši čempionātu turpinās rīt, pulksten 12:45 tiekoties ar Vācijas izlasi.

Latvijas izlases sastāvs:

Edgars Masaļskis (Kristers Gudļevskis); Guntis Galviņš - Artūrs Kulda, Kristaps Sotnieks - Georgijs Pujacs, Rodrigo Laviņš - Jēkabs Rēdlihs, Māris Jass - Jānis Jaks; Miķelis Rēdlihs - Kaspars Daugaviņš - Ronalds Ķēniņš, Roberts Lipsbergs - Zemgus Girgensons - Miks Indrašis, Aleksandrs Ņiživijs - Herberts Vasiļjevs - Mārtiņš Cipulis, Juris Štāls - Andris Džeriņš - Gints Meija.

Pasaules čempionāts hokejā, 10. maijs, Minska

Somija - Latvija 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Vārti: 4:30 Salomeki 1:0, 6:18 Daugaviņš (M. Rēdlihs) 1:1, 31:42 Mentile (Kontiola, Hietanens, vair.) 2:1, 47:48 Sotnieks (Pujacs, Indrašis, vair.) 2:2, 52:22 Kulda (Daugaviņš, Cipulis, vair.) 2:3