22.06.2015. 23:04
Trešo uzvaru trijās spēlēs Starptautiskās Handbola federācijas (IHF) attīstības turnīrā pirmdien izcīnīja Latvijas handbolisti, kas ar 26:24 pieveica Urugvaju un uzvarēja D apakšgrupā, vēsta Latvijas Handbola federācija.

Статья целиком:

Urugvajas handbolisti bija līdz šim nopietnākie Latvijas pretinieki turnīrā. Urugvajieši izcīnīja ceturto vietu pēdējos divos Panamerikas čempionātos, paliekot soli no pasaules čempionāta, jo tam no šī reģiona kvalificējās trīs labākās komandas.

Pirmajās divās spēlēs Urugvaja, tāpat kā Latvija, sagrāva Andoru un apspēlēja Bulgāriju, tādējādi abas komandas nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā. Atlika tikai noskaidrot, kura valstsvienība ieņems pirmo vietu apakšgrupā. Labāka vārtu attiecība bija urugvajiešiem, kuriem tādējādi mačā pret Latviju pietika ar neizšķirtu, lai uzvarētu grupā, kamēr latviešiem šī mērķa īstenošanai bija nepieciešams panākums.

Spēli Latvijas handbolisti iesāka itin veiksmīgi iegūstot dažu vārtu pārsvaru, tomēr pie rezultāta 9:7 latviešu labā netika realizēts septiņu metru soda metiens, kas radīja pavērsienu spēlē – atlikušajā laikā Latvija guva vien divus vārtus, uz ko Urugvaja atbildēja ar sešiem. Tādējādi puslaika pārtraukumā Latvijas handbolisti devās jau iedzinēju lomā – 11:13.

Neveiksmīga spēle gan uzbrukumā, gan aizsardzībā otrā puslaika sākumā Uģa Vikštrema vadītos handbolistus nostādīja jau pavisam nepatīkamā situācijā – 12:17. Situāciju uzlaboja pieprasītais minūtes pārtraukums, pēc kura spēle abos laukuma galos tika sakārtota un pretinieki tika panākti. Spēles beigu daļā latvieši jau izvirzījās minimālā vadībā, bet punktu spēlei desmit sekundes līdz beigām pielika Raimonds Trifanovs, nostiprinot Latvijas panākumu ar 26:24.

Trešais panākums trijās spēlēs nodrošināja Latvijas handbolistiem uzvaru D apakšgrupā. Ceturtdaļfinālā, kas norisināsies 24.jūnijā (spēles sākuma laiks vēl nav zināms), latviešiem, visticamāk, nāksies spēkoties ar Maltu.