18.06.2016. 12:50

Статья целиком:

, LSM.LV - Sports

Turnīrā Latvija izlozēta vienā apakšgrupā ar pagājušā čempionāta sudraba medaļniekiem un šīgada mājiniekiem britiem, kā arī ar Dienvidāfriku un Lietuvu. Grupas divas stiprākās komandas turpinās cīņu par 1.-24.vietu, bet divas vājākās vienības vairs nevarēs tikt augstāk par devīto pozīciju.

Latvijas izlases vadība un treneris Sergejs Volkovs par komandas mērķi apakšgrupā uzskata otro vietu, kas tālāk ļautu turpināt cīņu par salīdzinoši augstām pozīcijām komandai pirmajā pasaules čempionātā. Turnīra galveno favorītu vidū līdzās britiem ir arī ASV, Kanāda, Japāna un Vācija.

Valstsvienības galvenais treneris Volkovs ir pārliecināts, ka komandai paveicies ar izlozi un grupā ir jātiecas ieņemt otro vietu. Grupas kārtā Latvijas frisbija spēlētājiem jātiekas ar mājiniekiem britiem, Dienvidāfriku un Lietuvu.

Pirms starta pasaules čempionātā Latvijas frisbijisti aizvadīja pilnvērtīgu treniņu posmu un spēlētāji slīpēja sadarbību laukumā. Gatavojoties čempionātam, komanda piedalījās vairākos turnīros un pārbaudes spēlēs, kā arī neilgi pirms došanās uz Londonu paspēja aizvadīt pārbaudes spēkus pret kaimiņiem lietuviešiem. Volkovs ir pārliecināts par komandas pilnu gatavību startēt pasaules čempionātā.

Pērn Latvijas izlase Volkova vadībā izcīnīja 10.vietu Eiropas čempionātā 17 komandu konkurencē, bet pasaules meistarsacīkstēs startēs 31 valsts nacionālā izlase. Ja vien Latvijas komanda nepieļaus kļūdas un spēs parādīt savu spēli, grupā sasniedzot otro vietu, tad pavērsies iespējas pacīnīties par labām pozīcijām arī turnīra gala vērtējumā.

Latvijas valstsvienības kapteinis Mārtiņš Gusārs ir pārliecināts, ka vienā no pasaulē lielākajiem frisbija portāliem Ultiworld.com publicētajā rangā Latvijai atvēlētā 20.vieta ir neatbilstoši zema, un komanda Londonā spēs pierādīt, ka tai ir pa spēkam tikt augstāk. Zemā vieta rangā Latvijai ir tādēļ, ka komanda maz spēlējusi starptautiskā līmenī un labākos panākumus guvusi tieši pēdējos gados, paskaidroja Gusārs.

Par komandas uzdevumu Gusārs uzskata divas uzvaras grupas spēlēs, lai vēlāk varētu cīnīties par lielākiem mērķiem.

"No sākuma [nepieciešams] izpildīt mazos mērķus, pirmkārt jau grupu spēlēs uzvarēt pirmās divas spēles, tikt tālāk un skatīties, kas mums nāks pretī, kā aiziet spēle," sacīja kapteinis.

Latvijas Frisbija federācijas prezidents Reinis Otisons pastāstīja, ka frisbijs ir salīdzinoši jauns un strauji augošs komandu sporta veids. Spēles mērķis ir, saspēlējoties komandas biedriem, nogādāt disku no viena laukuma gala uz otru un neļaut to pārtvert pretinieku komandas spēlētājiem.

Frisbijā tiek vērtēts ne tikai rezultāts, bet arī spēles gars. Latvijas izlases spēles gara kapteinis Mārtiņš Taurenis paskaidroja, ka katra sporta veida pamatā ir godīga cīņa par uzvaru. Tātad mērķis ir godīgā sāncensībā noteikt labāko, bet turnīra beigās draudzīgākā komanda pēc pretinieku vērtējuma tiek apbalvota ar spēles gara balvu.

Frisbiju spēlē bez tiesnešiem, kuru nebūs arī pasaules čempionātā, tomēr spēli tas nopietni neietekmē, jo godprātība ir sporta veida pamatā, pastāstīja Taurenis. Spēlētāji jau pašos pamatos tiek audzināti tā, ka viņiem jāspēj tiesāt pašiem, jāpārzina noteikumi un tie godprātīgi jāpielieto. Spēlētāji var fiksēt pārkāpumus, un tie ātri jāpārrunā ar pretinieku. 

Komandas uzdevums laukumā ir saspēlējoties nogādāt disku līdz pretinieku aizsardzības zonai un kādam no spēlētājiem tajā notvert piespēli. Ar disku rokās pārvietoties nedrīkst. Komandas, kas aizsargājas, cenšas disku pārtvert. Ja piespēle ir nesekmīga, disks tiek nomests zemē vai izraidīts autā, vai pretinieku komandas pārtverts, tad uzbrukumā dodas otra komanda.Vertikal-2017 Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Лапа Дмитрий Греко-римская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба
Регистрация