Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

• Latvijas florbola izlase ar pārliecinošu uzvaru sāk PČ kvalifikāciju vakar
  • Zināmi Latvijas florbola izlases kandidāti pirms PČ atlases 2014. g. 3. janvāris

Pirmās trešdaļas gaitā Latvijas izlase iekrāja četru vārtu pārsvaru, bet otrajā trešdaļā savu pārsvaru palielināja līdz sešiem vārtiem. Trešās trešdaļas 14.minūtē latvieši atradās vadībā jau ar 12:2, bet līdz cīņas beigām nodrošināja panākumu ar 11 vārtu pārsvaru.

Pa diviem vārtiem mājinieku labā guva Andris Malkavs un Atis Blinds, bet Ingus Laiviņš, Ainārs Juškēvičs un Morics Krūmiņš iekrāja pa trim rezultativitātes punktiem.

Pirmajā spēļu dienā Latvija otrdien ar 9:2 pārliecinoši pieveica Ungāriju, bet Lihtenšteina ar 2:8 piekāpās Itālijai. Savukārt citā trešdienas spēlē Norvēģija ar 24:3 pazemoja Ungārijas izlasi.

Pašlaik ar četriem punktiem divās spēlēs Latvijas izlase ir turnīra līdere, bet pa diviem punktiem vienā spēlē ir norvēģiem un itāļiem.

Ceturtdien Latvijas izlasei gaidāma brīvdiena, pēc tam tā piektdien tiksies ar savu potenciāli galveno konkurenti Norvēģiju, bet sestdien cīnīsies pret Itāliju.

Tiesības spēlēt šī gada decembrī paredzētajā pasaules čempionātā, kas norisināsies Zviedrijā, sev garantēs divas labākās komandas un visu četru grupu divas labākās trešo vietu ieguvējas.

Neilgi pirms atlases turnīra sākuma Latvijas valstsvienībā notika izmaiņas spēlētāju sastāvā - apslimušo Jāni Jansonu aizstāja Toms Rīsmanis.

Līdz ar to Latvijas izlasē ir septiņi Cēsu «Lekrings» spēlētāji, četri nāk no RTU/«Inspecta» komandas, trīs pārstāv «Lielvārdi», bet pa vienam - «Ulbroka»/FS «Masters», «Valmieru»/ViA un Kocēnu «Rubeni». Vēl trīs izlases kandidāti spēlē ārzemēs - Somijā un Šveicē.

Kā ziņots, 2012.gada beigās Latvija pasaules čempionātā apakšgrupas pēdējā mačā sensacionāli pieveica spēcīgo Čehiju, kas ceturtdaļfinālā ļāva izvairīties no tikšanās ar Somiju. Tomēr vēsturi pārrakstīt Latvijai neizdevās, jo cīņā par iekļūšanu pusfinālā tika zaudēts Vācijai un turnīrs noslēgts sestajā vietā.

Latvijas vīriešu florbola izlases dalībnieki pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā: