08.12.2014. 22:02
Latvijas vīriešu florbola izlase Zviedrijas pilsētā Gēteborgā

Статья целиком:

Kaut cīņu ar pārsvaru iesāka Latvijas izlase, rezultātu atklāja tieši Vācija, kad sestajā minūtē netveramu tālmetienu realizēja Manuels Muka. Pirmās trešdaļas turpinājumā rezultāts nemainījās, bet Latvija pārliecinoši iesāka otro spēles daļu, pirmajās četrās minūtēs gūstot divus vārtus - Vācijas vārtus atslēdza Ainārs Juškēvičs, kurš bija pirmais pie bumbiņas pēc Ata Blinda metiena, bet drīz vien netverams metiens no laukuma vidus daļas izdevās Artūram Jurševskim.

Tomēr trešdaļas vidū vācieši izlīdzināja rezultātu, kad ātrā uzbrukumā Saša Herlts saņēma piespēli pašā vārtu priekšā un nekļūdījās. Tomēr vēl otrajā trešdaļā Artis Savins, nodemonstrējot lielisku individuālo meistarību, atguva vadību Latvijai, bet trešās trešdaļas vidū Ingus Laiviņš ar metienu tālajā augšējā vārtu stūrī virs vārtsarga pleca panāca jau 4:2. Šoreiz gan Vācija atspēlējās jau pēc pusminūtes, kad bumbiņa izlēca Latvijas vārtu priekšā un ar nūjas neparocīgo pusi iemeta Benjamins Borts.

Pēdējās minūtēs Vācijas izlase spēlēja bez vārtsarga, bet pretinieku kļūdu izmantoja Aleksandrs Abramovs, nodrošinot Latvijai uzvaru ar 5:3.

Par Latvijas izlases labāko spēlētāju mačā tika atzīts Atis Blinds.

Līdz ar to Latvijas izlase pasaules čempionāta astotdaļfinālā trešdien tiksies ar D apakšgrupas otro spēcīgāko vienību, kas būs Dānija, Kanāda vai Austrālija. Savukārt sacensības ar trim zaudējumiem tajā grupā jau noslēgušās Krievijai, kas pirms turnīra tika uzskatīta par vienu no galvenajām tās favorītēm.

Kā zināms, abas izlases savā starpā tikās pagājušā pasaules čempionāta ceturtdaļfināla mačā, kad Latvija, kontrolējot cīņas gaitu, tomēr piedzīvoja neveiksmi ar 2:4. Vācija vēlāk izcīnīja ceturto vietu, tiekot pie sava augstākā rezultāta vēsturē.

Šī pasaules čempionāta ievadā Latvija sākotnēji ar 2:11 piekāpās turnīra saimniecei Zviedrijai, kas ir pašreizējā pasaules čempione, bet vēlāk ar 1:7 piekāpās pašreizējai pasaules vicečempionei Somijai.