07.12.2013. 21:06
Latvijas bobsleja pilotu Oskara Melbārža un Oskara Ķibermaņa četrinieku ekipāžas ieņem vietas labāko astoņniekā pēc ASV trasē Pārksitijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas otrā posma pirmā brauciena.

Статья целиком:

, Diena.lv, Sports

Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu atrodas sestajā vietā, bet Ķibermanis ar stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi un Intaru Dambi atrodas astotajā pozīcijā.

Melbārdis pēc diskvalifikācijas sezonas pirmajā posmā šoreiz bija spiests startēt kā pēdējais, tomēr tas viņam neliedza pirmajā braucienā uzrādīt labāko starta laiku un ieņemt sesto vietu 0,10 sekundes aiz līderu trijnieka. Pirmo vietu pēc pirmā brauciena dala vācietis Maksimiljans Arnts, Krievijas pilots Aleksandrs Kasjanovs un amerikānis Stīvens Holkombs.

Savukārt Ķibermanis pirmajā braucienā uzrādīja astoto labāko laiku, līderiem piekāpjoties par 0,14 sekundēm.

Pirmā brauciena 13 labākās ekipāžas ietilpa 0,23 sekunžu atstatumā.

Otro reizi sportisti uz starta stāsies plkst.22.15. Sacensības tiešraidē iespējams vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Kā zināms, pirms nedēļas Kanādas pilsētā Kalgari notikušajās sacensībās Melbārdis ar stūmējiem Dreiškenu, Vilkasti un Dambi tika diskvalificēti pēc pirmā brauciena, lai gan atradās līderu pulkā. Latvijas ekipāža sodīta par ekipāžas maksimālā svara pārsniegšanu, kas ar Latvijas komandu Pasaules kausa sacensībās noticis pirmo reizi. Savukārt Ķibermanis kopā ar stūmējiem Broku, Lūsi un Strengu ierindojās augstajā septītajā vietā.

Piektdien latvieši Pārksitijā sacentās divnieku konkurencē, kur Melbārdis ar Dreiškenu izcīnīja sesto vietu, bet Ķibermanim un Dambim 15.vieta.

Arī nākamais Pasaules kausa posms norisināsies ASV - Leikplesidā. Savukārt ar Jauno gadu sportisti atgriezīsies Eiropā, bet pēc četrām sacensībām būs pienākušas Soču olimpiskās spēles. Šogad katrā no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) disciplīnām pa reizei viena Pasaules kausa posma laikā notiks divas sacensības.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem Melbārdis ieņēma otro vietu, Uģis Žaļims un Ķibermanis palika attiecīgi 35. un 37.pozīcijā. Savukārt četriniekiem Melbārdis vēlreiz bija otrais, uzvarot neoficiālajā kombinācijas vērtējumā, bet Ķibermanis un Žaļims ieņēma attiecīgi 25. un 29.vietu.

Pagājušās sezonas beigās Melbārdis Sočos notikušajā Pasaules kausa posmā triumfēja četrinieku sacensībās, izcīnot savu pirmo uzvaru karjerā un nodrošinot otro vietu sezonas kopvērtējumā. Savukārt divnieku mačos viņš Sočos izcīnīja trešo vietu.

Žaļims šīs sezonas sākumā Latvijai vērtīgos Nāciju ieskaites punktus pelna Eiropas kausā.

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm ilgs līdz 19.janvārim. Ja Latvija pasaules rangā būs vismaz devītajā vietā, tā Olimpiādei kvalificēsies ar divām divnieku un četrinieku ekipāžām, bet labāko trijnieks dos iespēju piedalīties pat ar trim ekipāžām.Mona Lāčplēša 52/54, Rīga, LV-1011
Гиниятуллина Эльвира Гиниятуллина ЭльвираХудожественная гимнастика, Силовое троеборье, Фитнес, Бодибилдинг, Пилатес, Лечебная гимнастика
Регистрация