02.04.2015. 15:32

Статья целиком:

, LSM.LV - Sports

Tradicionāli aprīļa sākums ir laiks, kad Eiropā startē jaunā āra BMX riteņbraukšanas sacensību sezona. Zolderā risināsies pirmie divi posmi Eiropas kausa izcīņā, kas pērn risinājās kā BMX Eiropas līgas sacensības.

Eiropas kausa izcīņā piecās nedēļas nogalēs no aprīļa līdz oktobrim notiks 10 posmi, kuru kopvērtējumā noteiks trofejas ieguvējus dažādās vecuma un meistarības grupās, tostarp vīru un dāmu elitē, kā arī norisināsies komandu cīņas. Kausa izcīņas posmi atšķirībā no BMX Eiropas līgas norisināsies trīs dienu garumā no piektdienas līdz svētdienai. Eiropas kausa izcīņā arī būs iespēja izcīnīt olimpiskās kvalifikācijas punktus.

Zolderas trase, kur jūlija beigās notiks pasaules čempionāts, nav ļoti vienkārša, un, lai to sekmīgi veiktu, sportistam ir jābūt gan fiziski, gan tehniski sagatavotam. Sacensības vīru elites grupā jau sezonas sākumā solās būt ļoti spraigas, jo dalību apstiprinājuši arī vadoši ASV sportisti.

Pirmajos divos posmos vīru elites grupā līdzās Štrombergam un Treimanim Latviju pārstāvēs arī Rihards Veide, Kristens Krīgers un Ansis Uškaurs. Dāmu elitē pēc gandrīz visas iepriekšējās sezonas izlaišanas atgriezīsies Sandra Aleksejeva.

Pagājušajā sezonā BMX Eiropas līgas kopvērtējumā elites grupā uzvarēja Treimanis, piektais bija Veide bet junioru konkurencē otro vietu izcīnīja Treimaņa komandas biedrs Krīgers, kurš šogad jau startē elites grupā. 

Visās vecuma grupās kopā Beļģijā startēs apmēram 1500 dalībnieku. Pārstāvētas būs ne tikai Eiropas valstis, bet arī BMX braucēji no Argentīnas, Austrālijas, Kolumbijas, ASV, Japānas, Brazīlijas un citām zemēm. Piektdien un sestdien norisināsies pirmie divi posmi elites un junioru grupu sportistiem, bet sestdien un svētdien - bērniem, jauniešiem, kā arī amatieriem. Latvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Миронцева Оксана Миронцева ОксанаТаэквондо, Кикбоксинг
Регистрация