07.09.2015. 19:13
Latvijas basketbola izlase Eiropas čempionāta trešajā spēlē šodien Arēnā Rīga samēro spēkus ar turnīru ļoti pārliecinoši iesākuši Čehijas izlasi. Pēc pirmā puslaika Latvija ir priekšā ar rezultātu 40:33 (17:22, 23:11). Maču tiešraidē iespējams vērot kanālā LNT.

Статья целиком:

Lai arī spēles rezultātu atklāja čehi, turpinājumā trīs veiksmīgi metieni padevās latviešiem, nonākot vadībā ar 6:2. Pirmo tālmetienu šajā mačā Latvijas rindās realizēja Jānis Timma, savu komandu izvirzot vadībā ar 9:4. Nākamajās minūtēs Čehija pietuvojās Latvijai, gūstot divus punktus no spēles un realizējot vienu no diviem soda metieniem (7:9).

Turpinājumā Čehija pietuvojās un Tomāšs Satorinskis pēc diviem punktiem ar sodu jau izvirzīja to vadībā ar 16:15. Ceturtdaļas beigas Čehija aizvadīja pārliecinoši, iegūstot jau vadību ar 22:17.

Arī otrās ceturtdaļas sākums latviešiem nebija pārāk veiksmīgs un pēc četrām nospēlētām minūtēm čehiem bija jau sešu punktu pārsvars (28:22), bet vēl pēc minūtes tas palielinājās līdz septiņiem punktiem (31:24). Tiesa, nākamajos uzbrukumos, pateicoties Daira Bertāna tālmetienam un Kaspara Bērziņa pustālajam metienam, Latvija samazināja rezultāta starpību līdz diviem punktiem (29:31).

Divas minūtes līdz puslaika beigām, pateicoties Mārtiņa Meiera diviem un Jāņa Blūma vienam precīzam metieniem, Latvija atguva vadību (35:31), bet pēc tam Blūma tālmetiens jau deva septiņu punktu pārsvaru. Savukārt puslaiks noslēdzās ar 40:33.

Pirmajā puslaikā Latvijas izlasē pa astoņiem punktiem guva Blūms un Jānis Strēlnieks, septiņus punktus pievienoja Dairis Bertāns, bet pa sešus punktus iemeta Rolands Freimanis, kurš arī savāca septiņas atlēkušās bumbas.

Savukārt Čehijas izlases līderis Jans Veselijs jau izcēlies ar 13 punktiem un sešām bumbām zem groziem, tiesa, 11 no tiem viņš sameta pirmajā desmitminūtē. Savukārt Satorinskim ir deviņi punkti un piecas rezultatīvas piespēles.

Savukārt Čehijas izlases līderis Jans Veselijs jau izcēlies ar 11 punktiem un piecām bumbām zem groziem, bet Satorinskim ir septiņi punkti un piecas rezultatīvas piespēles.

Latvijas izlase pirmajā spēlē sestdien turnīra ievadā ar 78:67 pārspēja Beļģiju, bet dienu vēlāk ar 49:68 piekāpās Lietuvai, aizvadot savu mazrezultatīvāko cīņu Eiropas meistarsacīkstēs kopš neatkarības atgūšanas.

Savukārt Čehija čempionātu iesākusi ar divām ļoti pārliecinošām uzvarām - 80:57 pret Igauniju un 78:64 pret Ukrainu. Pārējās Rīgas apakšgrupas spēlēs šodien plkst.15.30 Beļģija spēkosies ar Lietuvu, bet plkst.21.30 tiksies Igaunija un Ukraina.

D apakšgrupā pa divām uzvarām guvušas Čehija, Lietuva un Beļģija, Latvija iekrājusi vienu panākumu, bet Igaunija un Ukraina cietušas pa divām neveiksmēm.

Čehija Eiropas čempionātos debitēja 1999.gadā, bet šoreiz tā piedalīsies vien ceturtajā finālturnīrā vēsturē. Līdz šim labākais rezultāts sasniegts tika pirmajā dalības reizē, kad Čehija guva 11.vietu.

Čehijas izlases sastāvā ir arī šī gada ULEB Eirolīgas Final four dalībnieks Jans Veselijs. Iepriekšējo sezonu Veselijs pārstāvēja Turcijas klubu Stambulas Fenerbahce Ulker, ar kuru kopā sasniedza ULEB Eirolīgas finālčetrinieka turnīru, zaudējot abos mačos un ieņemot ceturto vietu.

Tāpat Čehijas valstsvienības sastāvā ir spēcīgās Spānijas komandas Barcelona spēlētājs Tomāšs Satoranskis.

Iepriekšējā turnīrā, kas aizpērn risinājās Slovēnijā, Veselijs vidēji mačā guva 17 punktus un savāca 11,2 atlēkušās bumbas, būdams Čehijas valstsvienības līderis. Savukārt Satoranskis vidēji mačā guva 11,2 punktus un izdarīja 4,2 rezultatīvas piespēles.

Tāpat čehu komandas sastāvā ir pieredzējušie Ļubošs Bārtons un Jirži Velšs, kuri aizpērn bija vienīgie Čehijas izlases spēlētāji ar Eiropas čempionātu pieredzi.

Izlases treneris Ronens Ginsburgs valstsvienības sastāvā iekļāvis arī malējās pozīcijas spēlētājus Pāvelu Pumprlu, Dāvidu Jenileku un Vojcehu Hrubanu, kā arī uzbrucēju Pāvelu Houšku un centru Petru Bendu.

Pārsteidzoši izlasē netika iekļauts 23 gadus vecais centrs Ondržejs Balvins, kuram bija svarīga loma iepriekšējā čempionātā un pagājušajā vasarā notikušajā kvalifikācijā.

Tikmēr debiju Eiropas čempionātā piedzīvos amerikāņu basketbolists Bleiks Šilbs, kurš jau vairākus gadus bija precējies ar Čehijas pilsoni, bet augusta beigās saņēma arī valsts pilsonību.

Tāpat Eiropas čempionātā pirmoreiz ir Patriks Auda un Jakubs Širina, kuri izlasē pirmo reizi parādījās pagājušā gada kvalifikācijas spēlēs.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, no septiņām pārbaudes spēlēm Čehija uzvarēja tikai divās.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlases kandidātu sarakstā līdz pēdējam brīdim bija 15 basketbolisti, bet kā pēdējie ceturtdien tika atskaitīti Dāvis Rozītis, Mārtiņš Laksa un Andrejs Šeļakovs.

Jau savā sestajā Eiropas čempionātā piedalās Latvijas izlases kapteinis Jānis Blūms, piektais finālturnīrs ir Kristapam Janičenokam, bet ceturtais - Rolandam Freimanim.

Trešajā finālturnīrā piedalās Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns, Mareks Mejeris un Mārtiņš Meiers, bet tikai otrās finālsacensības ir Kasparam Bērziņam. Tikmēr izlasē šāda līmeņa turnīros debitē Kaspars Vecvagars, kurš pirms valstsvienības treniņnometnes, ārstējot traumu, nebija spēlējis pusotru gadu, Žanis Peiners, Jānis Timma un Haralds Kārlis.