02.08.2014. 00:15
Latvijas vīriešu basketbola izlase Superkausa turnīra Vācijā, ar ko komanda noslēdz gatavošanos 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, pirmajā spēlē piektdien ar 74:75 (19:12, 22:24, 22:22, 11:17) zaudēja mājiniekiem.

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

• Izlase uz Vāciju dosies ar Bērziņu, bet bez Gražuļa 2014. g. 30. jūlijs

Jānis Strēlnieks Latvijas izlasē bija rezultatīvākais ar 16 punktiem, bet 12 punktus iekrāja Kaspars Bērziņš. Aigars Šķēle spēli pabeidza ar astoņiem punktiem.

Spēles pirmajā ceturtdaļā pārsvars bija Latvijas izlases pusē, kas vairākas reizes iekrāja astoņu punktu handikapu. Vācijas izlase otrās ceturtdaļas ievadā spēli ātri līdzsvaroja un pārņēma vadību, ko nosargāja salīdzinoši ilgi, tomēr tā arī nespēja atrauties tālāk par trīs punktu tiesu. Puslaika izskaņā latviešiem padevās 8:0 izrāviens, kas komandu atgrieza vadībā ar sešiem punktiem, bet atpūtā basketbolisti devās ar piecu punktu pārsvaru.

Latvijas izlase trešajā ceturtdaļā prata pārliecinoši kontrolēt cīņas gaitu, neļaujot sāncenšiem atspēlēties un tās vidū pirmoreiz panākot desmit punktu pārsvaru. Otro ceturtdaļas pusi gan sekmīgāk aizvadīja laukuma saimnieki, taču tuvāk kā par divu punktu atstatumu viņi netika.

Ceturtajā ceturtdaļā cīņa ritēja punkts punktā, tomēr Latvijas izlase ilgstoši spēja saglabāt vadības grožus savās rokās. Vācieši divreiz pietuvojās līdz tikai viena punkta deficītam un divas minūtes pirms spēles beigām beidzot pēc ilga pārtraukuma atgriezās vadībā. Mārtiņš Meiers ar precīzu divpunktu metienu atgrieza vadībā latviešus, un rezultāts turpinājumā nemainīgs 74:73 saglabājās līdz pat noslēdzošajām sekundēm. Vācijas izlase vēlreiz vadību atguva 17 sekundes pirms fināla svilpes. Latvijas izlasei bija atlicis pilnvērtīgs uzbrukums, tomēr Jāņa Timmas un Šķēles pēdējo sekunžu metieni mērķi nesasniedza.

Citā turnīra pirmās kārtas spēlē piektdien Krievija uzvarēja Izraēlu ar 82:75.

Zīmīgi, ka pārbaudes turnīrs risinās Bambergas pilsētā, kuras klubam «Brose Baskets» šonedēļ pievienojās Latvijas izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks.

Vācijas Basketbola federācijas rīkotā Superkausa izcīņa ar četru līdz sešu komandu līdzdalību risinās kopš 1987.gada, un šogad notiek jau 26.reizi. Latvijas valstsvienība Superkausa izcīņā piedalās otro reizi. Debija notika 2004.gadā, ieņemot trešo vietu.

Sestdien jaunas cīņas

Sestdien Ainara Bagatska vadītā Latvijas komanda sacentīsies ar Krieviju (plkst.17:30), bet svētdien ar Izraēlu (plkst.15:30). Visas turnīrā startējošās komandas gatavojas Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kas sāksies 10. augustā.

Latvijas valstsvienības sastāvs dalībai pārbaudes turnīram Vācijā: Jānis Strēlnieks, Jānis Blūms, Dairis Bertāns, Aigars Šķēle, Ingus Jakovičs, Kristaps Janičenoks, Jānis Timma, Mareks Mejeris, Rolands Freimanis, Kaspars Bērziņš, Mārtiņš Meiers, Ronalds Zaķis, Ronalds Šmits.

Latvija Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā sacentīsies ar Zviedriju, Rumāniju un Slovākiju.

Finālturnīram kvalificēsies 7 grupu uzvarētāji, kā arī 6 otro vietu ieguvēji (salīdzinot 2.vietu bilances, vērā tiks ņemti tikai tie rezultāti, kas sasniegti pret grupas 1. un 3. vietas ieguvējiem; 1. kritērijs – uzvaras, 2. kritērijs – gūto/zaudēto punktu attiecība).

Finālturnīrā spēlēs arī Pasaules kausa izcīņas dalībnieki Francija, Lietuva, Spānija, Horvātija, Slovēnija, Ukraina, Serbija, Grieķija, Turcija un Somija, kā arī kvalifikācijas 1. kārtas uzvarētāja Igaunijas izlase.