06.08.2015. 17:33
Latvijas basketbolistes ceturtdien, 6. augustā, Eiropas U18 čempionāta spēlē Bukarestē uzvarēja Slovākiju ar rezultātu 41:39 un izcīnīja pirmo vietu F grupā. Sestdien pusfinālā Latvija spēlēs pret E grupas otrās vietas īpašniecēm, kuras tiks noskaidrotas šovakar.

# Komanda U-Z P
1 Latvija 3-0 6
2 Slovākija 2-1 5
3 Vācija 0-2 2
4 Bosnija 0-2 2

Spēle pret Slovākiju kļuva par līdz šim nopietnāko pārbaudījumu. Abas komandas izcēlās ar labāko aizsardzību turnīrā un apliecināja to arī savstarpējā cīņā. Piemēram, trešajā ceturtdaļā Latvijas un Slovākijas spēlētājas divatā guva tikai 11 punktus, bet pirmajā pusstundā sameta 58 punktus.

Pirmajā ceturtdaļā dominēja Latvijas aizsardzība. Aināra Čukstes trenētā komanda savā grozā ielaida tikai piecus punktus un iekrāja 12 punktu pārsvaru – 17:5. Otrajā ceturtdaļā lomas mainījās, taču Latvija joprojām saglabāja vadību – 26:5.

Trešajā ceturtdaļā notika jau minētā “ierakšanās” aizsardzībā. Pusstundas izskaņā plus seši – 32:26. Pēdējās desmit minūtēs latvietes tika noķertas un viss izšķīrās galotnē. 153 sekundes pirms pamatlaika beigām Annija Einere iemeta uzvaras tālmetienu – 40:36.

Slovākietes 28 sekundes pirms finālsvilpes atbildēja ar savu trīspunktnieku – 40:39. Sindija Kudule izprovocēja pārkāpumu, taču netrāpīja soda metienus. Slovāku pretuzbrukums beidzās ar kļūdu, savukārt Dinija Pāvelsone iemeta otro no diviem brīvmetieniem – 41:39. Pretinieces atkal netrāpīja.

Latvija – Slovākija 41:39 (17:5, 9:16, 6:5, 9:13)Latvija: Anna Dreimane 8 (9ab, 5ip), Annija Einere 6, Ivanda Hudjakova 5 (4ab, 4ip), Paula Strautmane 4 (10ab, 4rp), Digna Strautmane 4 (15ab, 3pb), Kristiāna Rikveile 4 (5ab, 3ip), Dinija Pāvelsone 4, Laura Grabe 4, Sindija Kudule, Linda Svenne, Elīna Grinberga.Slovākija: Striesova 9, Horvatova 6, Sedlakova 5 (8ab), Bubenikova 4, Mistinova 4, Jelenčikova 2, Remenarova 2, Lelkes 2, Stašova 2.

Metieni no spēles: 13/60 vs 15/782p: 10/45 vs 12/613p: 3/15 vs 3/171p: 12/33 vs 6/9AB: 59 (25/34) vs 61 (30/31)RP: 10 vs 10Kļ.: 21 vs 22PB: 14 vs 15BM: 3 vs 0Personiskās piezīmes: 12 vs 25Punkti ātrajos uzbrukumos: 2 vs 10Punkti pēc kļūdām: 14 vs 8Otrās iespējas punkti: 9 vs 14Punkti soda laukumā: 20 vs 20Starta piecnieki: 26 vs 33Rezerves: 15 vs 6