26.07.2014. 17:30
Nākamajā sezonā VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) turnīrā, visticamāk, nepiedalīsies neviens Lietuvas klubs, tomēr pret šo lēmumu jāizturas ar cieņu, izteicies nesen ievēlētais līgas prezidents Sergejs Kuščenko.

Статья целиком:

, apollo.lv, Sports

Iepriekš bija plānots, ka nākamās sezonas Vienotās līgas turnīrā startēs rekordliels Lietuvas komandu skaits, jo dalību bija apstiprinājušas Viļņas «Lietuvos rytas», Klaipēdas «Neptūnas», Alītas «Dzūkija», Panevēžas «Lietkabelis» un Ķēdaiņu «Nevežis», tomēr to vēlmi mainīja piektdien pieņemtais Lietuvas Basketbola līgas (LKL) vadības lēmums regulāro sezonu organizēt pēc četru apļu sistēmas. Tas nozīmē, ka līdz LKL izslēgšanas spēlēm katram klubam būs jānospēlē vismaz pa 40 mačiem.

«Iepriekšējā Direktoru padomes sanāksmē tika pieņemts lēmums Lietuvas klubu skaitu palielināt līdz pieciem, tomēr Lietuvas līgas lēmums, visticamāk, tomēr neļaus tiem spēlēt mūsu turnīrā,» atzinis Kuščenko. «Nožēlojam to, tomēr mums nākas attiekties ar cieņu. Lietuvas basketbols ir svarīga VTB Vienotās līgas projekta daļa un ceram, ka nākotnē mūsu sadarbība turpināsies.»

Kā izteicies līgas prezidents, tagad rit turnīra formāta un kalendāra korekcija. «Nešaubos, ka, neskatoties uz šiem apstākļiem, gaidāmā sezona izvērtīsies spilgta un interesanta.»

Tikmēr līgas ģenerāldirektors Andrejs Širokovs atzinis, ka tagad varētu tikt realizēts jau iepriekš Latvijas komandas «VEF Rīga» izteiktais piedāvājums, ka turnīrā 14 vai 16 komandas spēlēs bez dalījuma apakšgrupās.

Pēdējos divus gadus lielākā daļa LKL klubu jau spēlējuši četros apļos. Izņēmums tika pieļauts Eirokausu dalībniekiem, kam spēļu bija divreiz mazāk, bet vietas turnīra tabulā tika sarindotas atbilstoši procentuālajai uzvaru attiecībai.

Pēc iepriekš notikušās VTB Vienotās līgas izlozes bija plānots, ka «VEF Rīga» cīnīsies vienā apakšgrupā ar Lietuvas komandām «Lietuvos rytas», «Ņevežis» un «Lietkabelis», latviešu aizsarga Jāņa Blūma pārstāvēto Kazahstānas čempionvienību «Astana», spēcīgajiem Krievijas klubiem Kazaņas «Unics» un Maskavas apgabala «Himki», kā arī Samāras «Krasnije kriļja» un debitanti Saratovas «Avtodor». Tāpat apakšgrupā bija ielozēts arī Baltkrievijas klubs Minskas «Cmoki» un vēl viena turnīra debitante Loimā «Nilan Bisons» no Somijas.

Bija zināms, ka nākamsezon turnīrā vairs nepiedalīsies nu jau vairs neeksistējošā Krievijas komanda Sanktpēterburgas «Spartak», kā arī Polijas vienība Zgoželecas «PGE Turow». Tikmēr valstī nestabilās situācijas dēļ VTB līgā nespēlēs arī Ukrainas vienības «Doņeck» un Mariupoles «Azovmaš».

Bija plānots, ka nākamajā sezonā VTB līgā 22 klubi tiktu sadalīti divās grupās pa 11 katrā. Tajās tie izspēlētu mačus divos apļos, bet katras apakšgrupas divi labākie klubi automātiski iekļūtu ceturtdaļfinālā, kamēr 3.-6.vietu ieguvēji savā starpā aizvadītu astotdaļfināla dueļus.

Iecerēts, ka jaunā VTB līgas regulārā sezona sāksies oktobrī, bet noslēgsies nākamā gada aprīlī.Lux Logi Lux Logi Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029
Луценко Екатерина Луценко ЕкатеринаАэробика, Аква-аэробика
Регистрация