06.12.2014. 20:49
Pieredzējušais latviešu saspēles vadītājs Kristaps Valters sestdien ar uzvaru atgriezās Turcijas augstākās līgas basketbola čempionātā.

Статья целиком:

Valtera pārstāvētā Ankaras «Turk Telekom» komanda izbraukumā ar 74:62 (22:15, 19:20, 21:11, 12:16) pieveica Stambulas BSB vienību.

Latvietis šajā mačā laukumā pavadīja 11 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā guva piecus punktus. Valters iemeta vienu no trim tālmetieniem un abus soda metienus. Tāpat viņa rēķinā viena atlēkusī bumba un četras piezīmes.

Kā zināms, šo sezonu Valters iesāka Latvijas komandā «Barons»/LDz ar tiesībām atstāt klubu, ja viņam būs izdevīgs piedāvājums no kādas citas vienības. Iepriekš 33 gadus vecais aizsargs minēja, ka līdz gada izskaņai Latviju noteikti pametīs.

Valters jau aizvadītajā sezonā pārstāvēja Turcijas čempionāta vienību Ankaras «Kolejliler», vietējā čempionātā piedaloties 30 mačos, vidēji spēlē gūstot 11,3 punktus un atdodot 4,3 rezultatīvas piespēles.

Tikmēr 19 spēlēs Eiropas kausa izcīņā latvietis vidēji guva 9,8 punktus un izcēlās ar 5,5 rezultatīvām piespēlēm, bet klubs aizspēlējās līdz sacensību ceturtdaļfinālam, kurā atzina krievu vienības Kazaņas «Unics» pārākumu.

Valters «Kolejliler» vienībai pievienojās pērn jūlijā, pārnākot no Spānijas augstākās līgas (ACB) kluba «Fuenlabrada», kurā pavadīja piecas sezonas.

Tāpat viņš karjeras laikā pārstāvējis Vācijas, Krievijas, Itālijas un Grieķijas komandas.

«Turk Telekom» basketbola klubs dibināts 1991.gadā, bet savā pastāvēšanas vēsturē tam par valsts čempionu nav izdevies kļūt. Iepriekšējā sezonā šī komanda izcīnīja 12 uzvaras 30 spēlēs, nesasniedzot Turcijas čempionāta izslēgšanas spēles.

Šobrīd «Turk Telekom» ar četriem panākumiem deviņās spēlēs atrodas vien desmitajā vietā 16 komandu konkurencē.

Šajā Ankaras komandā 2011./2012.gada sezonā spēlēja arī pieredzējušais Latvijas centra uzbrucējs Kaspars Kambala, kurš šobrīd arī pārstāv «Barons»/LDz vienību.