29.12.2017. 21:39

Divu slāvu valstu mačā neapšaubāma favorīte bija Krievija, kas dominēja jau līdz ar pirmajām minūtēm. Baltkrievi izturēja līdz 11. minūtei, kad īsā brīdī Krievija ar Alekseja Polodjana un Germana Rubcova vārtiem nokārtoja sev vadību 2:0.

Otrajā periodā Baltkrievija ielaida arī trešos vārtus, bet spēja pamazām veidot arī savus uzbrukumus. Pašas perioda beigas gan sanāca tikai uz aizsardzību tendētas, jo Baltkrievijas jaunie hokejisti saņēma trīs noraidījumus pēc kārtas.

Taču trešā perioda ievadā, uzreiz pēc mazākuma izturēšanas, Dmitrijs Derjabins guva pirmos vārtus Baltkrievijas labā, liekot nedaudz panervozēt Krievijas izlases spēlētājiem. Nervozēšana gan nebija pārāk ilga, jo trīs vārtu pārsvaru drīz vien atjaunoja iepriekšējās spēles varonis Arturs Kajumovs, bet pēc mazākuma izturēšanas Klims Kostins arī panāca 5:1.

Baltkrievija vēl nepadevās, un 51. minūtē Sergejs Pišuks guva otros vārtus savas izlases labā. Pēc tam Krievija pati sarūpēja sev problēmas, īsā brīdī nopelnot divus noraidījumus, turklāt viens no tiem bija 2+2 noraidījums, kas lika ilgi spēlēt divu vīru mazākumā, bet kopumā spēle mazākumā ilga četras ar pusi minūtes. Baltkrievija bija ļoti tuvu trešo vārtu guvumam, vienreiz arī trāpot pa vārtu stabu, bet Krievijas izlase vēlīno spiedienu izturēja. Vienā situācijā pretinieku metienu pašaizliedzīgi bloķēja Kajumovs, ripai viņam trāpot pa plaukstu.

Krievija līdz ar to garantējusi vietu ceturtdaļfinālā (par ko gan tāpat šaubījās tikai retais), kamēr Baltkrievija spiesta visas savas cerības atstāt uz rītdienas maču pret Čehiju. Baltkrieviem derēs tikai uzvara, turklāt var izrādīties, ka arī ar to nepietiks, lai izvairītos no pēdējās vietas grupā.

Vārti: 10:14 Polodjans (Altibarmakjans, Maļcevs) 1:0, 12:44 Rubcovs (Kajumovs) 2:0, 23:33 Kostins (Svečņikovs) 3:0, 42:03 Derjabins (Pišuks) 3:1, 44:21 Kajumovs (Rubcovs, Manukjans) 4:1, 48:12 Kostins (Svečņikovs, Ivanovs) 5:1, 50:43 Pišuks (Martinovs) 5:2Metieni: 40:19Soda minūtes: 10:6Vārtsargi: Vladislavs Sukačjovs – Andrejs Grišenko