28.12.2017. 23:30

Turnīra ievadā Krievijas hokejisti piedzīvoja nedaudz negaidītu zaudējumu pret Čehiju. Šveice savu pirmo cīņu čempionātā aizvadīja dienu vēlāk nekā pārējās grupas komandas, tiekot pie grūtas uzvaras pār Baltkrieviju. Iepriekšējās divas spēles starp Krieviju un Šveici U20 čempionātos noslēdzās ar krievu pārliecinošām uzvarām [7:1 un 7:0]. Interesanti, ka Krievijas un Šveices spēle risinājās HarborCenter multifunkcionālā ēku kompleksa teritorijā, kas atrodas blakus Bufalo galvenajai hokeja arēnai.

Krievijas izlases vārtos šoreiz spēlēja Vladislavs Suhačovs, kurš līdz šim U20 čempionātos ir aizvadījis četrus periodus [trīs pagājušā gada spēlē pret Latviju]. Perioda sākumā Krievijas hokejisti nopelnīja divus noraidījumus. Laba iespēja izvirzīt šveiciešus vadībā bija Filipam Kurašovam, bet Suhačovs glāba špagatā. Šveices junioriem vairākumus izmantot neizdevās, turpretī krievi spēja gūt vārtus formātā pieci pret četri. Vladislava Sjomina metienu no zilās līnijas šveiciešu vārtsargs Filips Vītrihs nespēja atvairīt. Krievijai bija iespējas uzreiz gūt arī otros vārtus, tomēr septiņpadsmitgadīgā Andreja Svečņikova raidītā ripa lidoja vien pāris centimetrus gar vārtu pārliktni.

Kad otrajā periodā bija nospēlētas vien deviņas sekundes, Šveice panāca 1:1! Marko Miranda pēc izcilas Kurašova piespēles raidīja ripu vārtu stūrī. Krievijas situācija varēja vēl vairāk pasliktināties, jo Nati atkal tika pie vairākuma. Jāatzīst, ka perioda pirmās septiņas-astoņas minūtes nedaudz aktīvāk aizvadīja tieši šveicieši. Tuvāk otrās trešdaļas beigām krievi izveidoja divas perfektas vārtu gūšanas iespējas - Svečņikovs un vēlāk Aleksejs Polodjans meta no vārtu priekšas virsū vārtsargam Vītriham. Līdz perioda beigām Krievijas hokejistiem tomēr izdevās panākt savu. Klims Kostins labi pacīnījās pie pretinieku vārtiem un iebakstīja ripu Vītriha sargātajā cietoksnī - 2:1.

Trešais periods iesākās līdzīgi kā otrais. Šveiciešu uzbrucējs Kens Jagers izlauzās līdz krievu vārtiem un burtiski ieveda ripu vārtos - 2:2. Sekojošā spēles daļā abu komandu hokejisti biežāk atskatījās uz savu vārtu drošību. Tuvāk spēles beigām Krievijai par labu nostrādāja tās hokejistu individuālā meistarība. Arturs Kajumovs saņēma piespēli no Klima Kostina un ar filigrānu metienu nogādāja ripu vārtu devītniekā - 3:2. Nedaudz vēlāk Kajumovs varēja noņemt visus jautājums par spēles uzvarētāju, taču no labas pozīcijas trāpīja pa vārtu stabu. Pusotru minūti līdz spēles beigām Svečņikovs un Georgijs Ivanovs aizskrēja pretuzbrukuma - pēc Ivanova metiena ripu atvairīja vārtsargs, bet tā trāpīja aizsargam un ielidoja vārtos. Pēc mirkļa Krievija guva arī piektos, Vitālijam Abramovam ripu raidot tukšos vārtos - 5:2.

Rīt Krievijai agrā spēle ar kaimiņiem no Baltkrievijas, kamēr Šveicei būs diena atpūtai pirms mača ar Zviedriju.

Rezultatīvākie: Sjomins 1+1. Kostins 1+1, Svečņikovs 0+2 - Miranda 1+0, Jagers 1+0Metieni: 37:13Soda minūtes: 6:8