06.07.2015. 22:38

Статья целиком:

, LSM.LV - Sports

"Grand Slam" turnīrā ar 14. numuru izliktais Andersons bija pārāks pirmo divu setu taibreikos 7-6 (8-6), 7-6 (8-6), tomēr spēles turpinājumā izpaudās Džokoviča pārsvars. Pārliecinoši uzvarējis trešajā setā 6-1, Džokovičs noturēja iniciatīvu arī ceturtajā setā, ko noslēdza ar 6-4.

Lai gan spēles pārtraukšanas brīdī vēl bija pietiekoši gaišs, tiesneši nolēma cīņu neturpināt, jo piekto setu izspēlēt 16 minūtēs līdz tumsai tik un tā neizdotos. Pirms piektā seta Džokovičam saglabājas risks kļūt par pirmo tenisistu kopš 2001.gada, kas Vimbldonā pirmās raketes godā izstājas astotdaļfinālā. Dueļa uzvarētāju ceturtdaļfinālā gaidīs horvāts Marins Ciličs.

Vieglāk turnīra astoņu spēcīgāko dalībnieku vidū iekļuva ar otro numuru izliktais šveicietis Rodžers Federers, kurš trijos setos ar 6-2, 6-2, 6-3 pārspēja Spānijas spēlētāju Robertu Bautistu-Agutu. Septiņkārtējā čempiona Federera nākamais pretinieks būs francūzis Žils Simons, kam izdevās pieveikt ar sesto numuru izlikto Čehijas tenisistu Tomāšu Berdihu - 6-3, 6-3, 6-2.

Savukārt mājinieku favorīts - turnīra trešā rakete brits Endijs Marejs - ceturtdaļfinālā iekļuva ar uzvaru četros setos 7-6 (7-9), 6-4, 5-7, 6-4 pār 2,11 metrus garo un 39 gadus veco Horvātijas tenisistu Ivo Karloviču. 2013.gada čempions Marejs nākamo spēli aizvadīs pret kanādieti Vaseku Pospisilu. Vēl vienā ceturtdaļfinālā tiksies šveicietis Stans Vavrinka un Rišārs Gaskē no Francijas.

Sievietēm otrdien ceturtdaļfinālā galvenā favorīte amerikāniete Serena Viljamsa tiksies ar Baltkrievijas tenisisti Viktoriju Azarenku, Krievijas spēlētājas Marijas Šarapovas pretiniece būs Koko Vandevege no ASV, savukārt spānieti Harbinu Muhurusu gaida tikšanās ar Šveices spēlētāju Timeu Baščinski. Amerikānietes Medisonas Kīzas pretiniece būs Agņeška Radvaņska no Polijas.

Jau vēstīts, ka Ernests Gulbis gada priekšpēdējā "Grand Slam" turnīrā izstājās pirmajā kārtā, bet rīkotāju īpašo ielūgumu saņēmusī Jeļena Ostapenko tika līdz otrajai kārtai.