31.05.2015. 09:40
Daugavpilietim Jevgeņijam Kostigovam neizdevās iekļūt junioru pasaules čempionāta finālā, savukārt Andžejs Ļebedevs, Ķasts Puodžuks un viņu konkurenti kļuva par lietus ķīlniekiem - stipra lietus dēļ nenotika Eiropas čempionāta fināla pretendentu izšķirīgās sacensības Lendavā (Slovēnija) un nav zināms, kad tās tagad notiks.

Jevgeņijs Kostigovs Žarnovicas mototrekā Slovākijā ieguva 6 punktus un ieņēma 12. vietu. Varēja būt punkts vai divi vairāk, taču arī ar to nebūtu pieticis, lai tiktu četriniekā un finālā (vajadzēja vismaz 10 punktus). Pa 14 punktiem ieguva dānis Anders Tomsens un polis Bartošs Zmažliks, bet papildbraucienā par pirmo vietu uzvarēja dānis.Vēl viens pusfināls risinājās Terencāno mototrekā Itālijā un tajā ar 15 no 15 iespējemajiem punktiem uzvarēja 19 gadus vecais austrāliešu talants Makss Frike.Līdz ar to kļuva zināmi visi finālisti, kuri sacentīsies trijos finālposmos - 11. jūlijā Lonigo (Itālija), 15. augustā Ļubļinā (Polija) un 19. septembrī Pardubicē (Čehija). Andžeja Ļebedeva konkurenti būs poļi Zmažliks un Pāvels Pžedpeļskis, dāņi Tomsens, Emils Grondals, Nikolajs Busks Jakobsens, Mikels Mihelsens un Mikels Behs, zviedrs Viktors Palovāra, austrālieši Bredijs Kurcs un Frike, Viktors Kulakovs (Krievija), Aleksandrs Loktajevs (Ukraina) un Stefans Nīlsens (Lielbritānija). Vēl divas vietas ir brīvas - vienu no tām ieņems katra finālposma valsts pārstāvis, bet vēl vienu wild card ieguvējs vai kāds no rezervistiem (brits Kails Hovarts un itālietis Mikele Marko Kastanja).Lietus dēļ nenotika Eiropas čempionāta fināla pretendentu izšķirīgās sacensības Lendavā. Vispirms to sākums tika pārcelrs uz stundu, bet atkal atsāka stipri līt un sacensības tika atceltas. No vienas puses - tas nav slikti, jo Puodžuks laicīgi paspēs ierasties uz Polijas Nice līgas maču šovakar Daugavpilī ar Gņezno "Start" (Ļebedevam bija paredzēts lidot un viņš tik un tā būtu paspējis, bet tagad abi nolēma braukt mājup ar Ķasta busiņu), bet, no otras puses, spīdveja sacensību kalendārs jau tā ir "saspiests" un nebūs viegli atrast termiņu atceltajām sacensībām.