30.06.2012. 23:50
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien, 30. jūnijā, Eiropas čempionāta kvalifikācijas izbraukuma spēlē otrajā puslaikā atspēlēja 12 no 15 punktu deficīta, tomēr zaudēja Itālijai ar rezultātu 57:60, atkāpjoties no pirmās uz trešo vietu E grupā. Nākamajā spēlē 4. jūlijā Latvija savā laukumā cīnīsies pret Luksemburgu, kas mājās zaudēja Somijai ar 45:92.

# Komanda U-Z Attiecība P
1 Itālija 4-1 338:276 9
2 Somija 3-2 348:283 8
3 Latvija 3-2 378:309 8
4 GrieÄ·ija 2-2 256:237 6
5 Luksemburga 0-5 257:472 5

Centra spēlētāja Zane Tamane sestdien Latinā kļuva par sesto Latvijas basketbolisti, kura valstsvienības rindās guvusi 1000 un vairāk punktus. Pirms brauciena uz Itāliju viņas rēķinā bija 997 punkti 121 spēlē, savukārt FIBA sacensībās Zane 61 spēlē iekrāja 478 punktus. Prestižajā klubā ir Anete Jēkabsone-Žogota (1934), Gunta Baško-Melnbārde (1463), Ieva Tāre (1406), Ieva Kubliņa (1310) un Liene Jansone (1078).

Itālija: Sottana, Zanoni, Crippa, Santucci, CiniliLatvija: Kārkliņa, Krastiņa, Niedola, Šteinberga, Jansone

Rīgā ielaidušas 71 punktu, itālietes centās labāk spēlēt aizsardzībā un meklēja līderi, kura izceltos uzbrukumā. Pirmajā ceturtdaļā šo lomu uzņēmās Činili, no spēles iemetot visus četrus metienus, tai skaitā abus tālmetienus. Latvijai pirmos punktus guva Niedola un Šteinberga. Krastiņa ar tālmetienu izlīdzināja rezultātu 7:7, taču nākamos piecus punktus guva itālietes. Ceturtdaļas pēdējās piecās minūtēs vienīgos punktus ātrajā uzbrukumā savāca Jansone, bet “Squadra Azzurra” saglabāja vadību 13:14.

Latvija ieguva pārsvaru cīņā par atlēkušajām bumbām, tomēr Itālijas spēlētājas precīzāk uzbruka un otrajā ceturtdaļā turpināja atrasties priekšā. Astoņpadsmitajā minūtē pirmos punktus spēlē guva Zane Tamane, panākot 21:23. Puslaika pēdējās divās minūtēs labāk nospēlēja itālietes. Sotanas un Maskadri tālmetieni ļāva mājiniecēm ceturtdaļu noslēgt ar 1:8 izrāvienu, summā aizbēgot deviņu punktu attālumā 22:31.

Problēmas ar punktu gūšanu turpinājās otrā puslaika sākumā. Sarkanbaltsarkanās astoņas minūtes pēc kārtas nespēja iemest no spēles, kamēr itālietes guva punktus ātrajā uzbrukumā un perimetrā (Kripa, Maskadri), trešās ceturtdaļas vidū panākot 22:37 savā labā. Tikai divdesmit septītajā minūtē tukšo joslu izdevās pārtraukt – Anete Šteinberga guva divus punktus ar sodu. Spēle kļuva rezultatīvāka un latvietes sāka pakaļdzīšanos. Pēc Šteinbergas, Krastiņas un Kārkliņas metieniem starpība tika sadeldēta līdz deviņiem punktiem 35:44. Visi trīspadsmit Latvijas punkti trešajā ceturtdaļā tika savākti pēdējās četrās minūtēs.

Trīsdesmit trešās minūtes sākumā, kad laikrādis rādīja 07:55, Zane Tamane pārsniedza 1000 gūto punktu robežu Latvijas valstsvienībā (1001 punkts), bet Latvija vēlreiz pietuvojās deviņu punktu attālumā (39:48). Itālijas pretuzbrukumā Zane bloķēja Vabaras metienu, bumbu savāca Niedola, bet pretējā laukuma pusē tālmetienu realizēja Ieva Krastiņa. Komandas šķīra seši punkti 42:48, bet vēl bija jāspēlē sešas minūtes.

Itālietes aizmuka vienpadsmit punktu attālumā (44:55), taču Anete Šteinberga atteicās izkārt balto karogu. Pieci punkti pēc kārtas un pretinieces bija divu tālmetienu attālumā 49:55. Pēdējā minūtē Latvija pietuvojās trīs punktu attālumā, pēdējā uzbrukumā tālmetienu izmeta Ieva Krastiņa, tomēr tas nebija precīzs. Atlēkušo bumbu savāca Sabīne Niedola, bet divpunktu metiens netrāpīja grozā.

Itālija – Latvija 60:57 (14:13, 17:9, 13:13, 16:22)Itālija: Sottana 18 (2p 3/11, 3p 2/5, 1p 6/6; 4rp, 4ip), Cinili 10, Masciadri 10, Gatti 6 (5pp), Santucci 6, Zanoni 4, Crippa 3 (5pp), Bagnara 3, Wabara; Fassina, Laterza, GoriniLatvija: Anete Šteinberga 16 (2p 7/10, 1p 2/5; 9ab, 4ip), Kristīne Kārkliņa 12 (2p 4/10, 3p 0/4, 1p 4/6; 3rp, 5ip), Ieva Krastiņa 9 (2p 0/2, 3p 2/5, 1p 3/4; 4ip), Sabīne Niedola 7 (7ab), Zane Tamane 4 (5ab), Liene Jansone 4 (6ab), Anda Eibele 3, Kristīne Vītola 2, Anete Horelika, Agnija Reke; Liene Priede

Metieni no spēles: 20/53 vs 20/542p: 12/34 vs 16/403p: 8/19 vs 4/141p: 12/16 vs 13/21AB: 32 (7/25) vs 39 (12/27)RP: 8 vs 9Kļ.: 10 vs 13PB: 4 vs 3BM: 5 vs 2Personiskās piezīmes: 24 vs 20