01.06.2016. 15:07

Статья целиком:

, LSM.LV - Sports

Ceturtās kārtas spēle trešdien sākās ar rezultātu 3-0 Gulbja labā, jo trīs geimi tika izspēlēti jau otrdien, pirms lietus dēļ maču nevarēja turpināt. Savukārt pirmdien, kad spēle sākotnēji bija plānota, lietus dēļ tenisisti nemaz netika laukumā.

Gulbis spēli piektdien atsāka neveiksmīgi un izsēja iekrāto pārsvaru, pieļaujot daudz nepiespiestu kļūdu. Tomēr desmitajā geimā Gulbis ieguva trīs setbumbas un pēdējo no tām ar dropsitienu veiksmīgi realizēja. Toties ar 12.numuru izliktais Gofēns dominēja otrajā setā, līdz kura vidum Gulbis mačā jau bija pieļāvis septiņas dubultkļūdas servē. Gofēns ieguva 4-0 pārsvaru, ko bez sarežģījumiem noturēja.

Spēkos līdzvērtīga cīņa bija līdz trešā seta vidum, kad Gulbja spēle uz brīdi pagalam pajuka. Latvieša centieni ar dropsitieniem pārsteigt pretinieku bija vairāk pašam par sliktu, un Gofēns ar divu breiku pārsvaru panāca setā izšķirošu 5-2. Centieni nospēlēt agresīvi ceturtā seta vidū Gulbim maksāja piektajā geimā savā servē zaudētu punktu, turklāt pēdējā geimā viņš savā servē palika tukšā un maču pabeidza ar vēl vienu dubultkļūdu.

Spēlējot sev ierasti agresīvi, Gulbis gan tīri uzvarēja daudzās izspēlēs (44), taču Gofēnam bija daudz mazāk nepiespiestu kļūdu (16), kas ar uzviju kompensēja mazāku tīri uzvarētu izspēļu skaitu (18).

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā 13.vietu sasniegušais Gofēns "Grand Slam" turnīros pirmoreiz spēlēs ceturtdaļfinālā un saglabā cerības turnīra noslēgumā nodrošināt vietu reitinga TOP 10.

Savukārt Gulbis 2014.gadā Parīzē cīnījās pusfinālā, bet pašlaik pasaules rangā ir atkāpies uz 80.vietu. Par ceturtās kārtas sasniegšanu latvietis gan nopelnīja 180 punktus, kas viņam ļaus uzlabot pozīcijas reitingā.

Jau vēstīts, ka pirmajās kārtās Gulbis pārspēja itālieti Andreasu Sepi (ATP 38.) un Portugāles tenisistu Žoau Sousu (29.), kā arī francūzi Žo Vilfrīdu Congu (7.), kurš pirmajā setā cīņu neturpināja savainojuma dēļ.

Pērn "Roland Garros" kortos Gulbis izstājās otrajā kārtā, bet 2014.gadā guva līdzšinējā karjerā spožāko panākumu, sasniedzot pusfinālu, kur piekāpās pašreizējam pasaules ranga līderim serbam Novakam Džokovičam.

Arī šogad ceturtdaļfinālu sasniegušais Džokovičs kļuva par pirmo tenisistu, kurš turnīru naudas balvās nopelnījis vairāk nekā 100 miljonu dolāru.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009