20.01.2015. 00:11
Pirmdien Katarā notiekošajā pasaules čempionātā trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja mājinieki, pārspēdami Slovēniju, savukārt Austrijas un Tunisijas spēle izvērtās par īstu trilleri un noslēdzās neizšķirti.

Pirms šīs dienas spēlei gan katarieši, gan slovēņi, tāpat kā A grupas favorīte Spānija, bija izcīnījuši pa divām uzvarām. Favorītu statusā bija slovēņi, taču, kā jau minēts iepriekš, Katarai šajā čempionātā prognozēta augsta vieta un savu mājas sienu faktors savu lomu varēja nospēlēt un nospēlēja arī šovakar.

Pēc Jovo Damjanoviča metiena no sešiem metriem Katara atklāja rezultātu šīvakara spēlē, bet pāris minūtes vēlāk panāca jau 4:1. Kādu laiku saglabājuši vadību, katarieši to atdeva 13.minūtē (7:8) un ļāva slovēņiem iegūt triju vārtu pārsvaru (7:10). Tiesa, drīz vien tika panākts izlīdzinājums, bet puslaika otro daļu Katara aizvadīja pārliecinošāk un uzvarēja pirmās 30 minūtes ar 18:15.

Otrā puslaika sākumā Slovēnijai izdevās rezultātu samazināt līdz minimumam, līdzīgā cīņa aizvadīt praktiski visu otro puslaiku, bet piecas minūtes līdz spēles beigām pēc Jures Doleneca metiena panākt arī izlīdzinājumu – 28:28. Taču tad ar trīs bezatbildes vārtiem izcēlās Katara – vispirms lielisks metiens no distances padevās Žarko Markovičam, bet pēc tam precīzs bija arī Rafaels Kapote un Mahmuds Hasabs – 31:28. Nepilnas minūtes laikā Slovēnija spēja atspēlēt tikai vienus vārtus, tādejādi Katara svinēja trešo uzvaru trijās spēlēs – 31:29. Kubā dzimušais Kapote (attēlā) kaldināja katariešu uzvaru ar 12 vārtiem.

Trešo uzvaru izcīnīja arī Spānijas handbolisti, kam nekādas grūtības ceļā pretī panākumam nesagādāja Čīle – 37:16 (14:7), savukārt pirmo panākumu izcīnīja Brazīlija, sagādājot trešo neveiksmi baltkrieviem – 34:29.

B apakšgrupā par īstu trilleri izvērtās Austrijas un Tunisijas duelis. Spēli veiksmīgāk iesāka tunisieši, bet drīz pēc tam vadību pārņēma Austrija un ieguva triju vārtu pārsvaru, ko gan noturēt nespēja – tunisieši, daudzskaitlīgo līdzjutēju atbalstīti, atspēlējās un panāca +3, bet puslaika beigās austriešiem tomēr izdevās pietuvoties līdz minimumam – 14:13.

Lielu daļu otrā puslaika Austrija pavadīja iedzinēju lomā, pārsvarā atspēlējoties un līdzsvarojot rezultātu, taču epizodiski izvirzījās arī vadībā. Trīsarpus minūtes līdz beigām Rauls Santoss panāca +1 Austrijai, bet nepilnas divas minūtes vēlāk Amins Banūrs ar jaudīgo metienu no deviņiem metriem panāca izlīdzinājumu – 25:25. Nekaitētajā spēles galotnē vārti vairs netika gūti un komandas spēli noslēdza ar taisnīgu neizšķirtu.

Saspringta izvērtās arī Maķedonijas un Bosnijas spēle, taču galotnē pārāki tomēr izrādījās maķedonieši, ierakstot savā rēķinā jau trešo uzvaru pēc kārtas – 25:22. Trīs uzvaras arī Horvātijai, kas neatstāja nekādas cerības Irānai – 41:22 (19:13).

Kalendārs/rezultātiTurnīra tabulasSpēlētāju statistika

Izmantotie resursi:Handball World Championship 2015 in QatarLatvijas Handbola federācija - Handball.lv