03.02.2015. 15:07
Otrdien Ziemas kausā futbolā Rīgas "Skonto" izcīnīja otro uzvaru turnīrā, šoreiz ar rezultātu 5:0 sagraujot savu allaž niknāko sāncensi "Ventspili". Artūrs Karašausks uzvarētāju rindās izcēlās ar trim vārtu guvumiem.

Virslīga, Latvijas kauss vai Ziemas kauss - "Ventspils" un "Skonto" cīņas allaž ir principiālas. Tieši tāda tā bija arī otrdien "Skonto" hallē, pirmajam puslaikam paejot lielā cīņā un nepiekāpībā. "Ventspils" komandai laiku pa laikam izdevās pa kādam labam pusmomentam, arī "skontieši" nepalika atbildes parādā. 25. minūtē no kājām tuvu soda laukumam tika nopļauts Aleksejs Višņakovs, Osipovam izdevās labs sitiens pie labā vārtu staba, taču mazliet garām vārtiem, un rezultāts atkal nemainījās.

Spriedzi paliecināja arī asās epizodes, par ko netika taupītas arī dzeltenās kartītes. 37. minūtē "skontieši" ielauzās soda laukumā, pirmo sitienu Meļņičenko atvairīja, bet Višņakovs bija pirmais pie atvairītās bumbas un trieca ar pēdas ārmalu to vārtos - 1:0. Ventspilnieki sasparojās pēc zaudētajiem vārtiem un uzreiz atbildēja ar mazu uzbrukuma vilnīti. Dažas minūtes vēlāk Višņakovs atkal bija labā situācijā, tomēr šoreiz pārāks bija Meļņičenko.

52. minūtē pēc Alana Siņeļņikova sitiena neērtu bumbu izvilka Germans Māliņš, brīdi vēlāk kurzemniekiem no stūra sitiena atkal bija laba iespēja. Pēc dažām minūtēm Krjaukļa ar galvu sistā bumba nolidoja garām vārtu stabam. "Skonto" savas iespējas neizniekoja,un pēc lieliska Pallo gājiena kreisajā laukuma malā sekoja piespēle vārtu tuvumā, kur Artūrs Karašausks raidīja bumbu vārtos,panākot 2:0. Vien pāris minūtes vēlāk Gabovs otrā laukuma pusē veica reidu, piespēlēja Gutkovskim, un Vladislavs panāca jau graujošu 3:0.

64. minūtē Gutkovskis atkal bija uzbrukuma smailē, tika nogāzts no kājām soda laukumā, un tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu. To realizēt devās Karašausks, kurš ar izcilu sitienu kreisajā augšējā stūrī panāca jau 4:0. Antons Jemeļins dažu minūšu laikā nopelnīja arī otru kartīti un atstāja ventspilniekus mazākumā. "Skonto" spiediens turpinājās vēl izteiktāk, un Karašausks 20 minūtes pirms beigām guva savu "hat-trick" (5:0).

Desmit minūtes pirms beigām Ritvars Rugins saņēma savu otro brīdinājumu, atstājot "Ventspili" deviņu vīru sastāvā... "Skonto" izcīnīja otro uzvaru divās spēlēs, kamēr ventspilniekiem pirmais zaudējums.

Ventspils - Skonto 0:5 (0:1)Vārti: Višņakovs 37', Karašausks 57' 64' 70' Gutkovskis 59'Ventspils: Meļņičenko, Kurakins, Žigajevs, Rečickis, Siņeļņikovs, Karlsons, Diaņs, Barinovs, Jemeļins, Krjauklis, Rugins.rezervē: Raļkevičs,Koļesovs, Solomatovs, Vērdiņš, Ignatāns, Indrāns, Tīdenbergs, Mordatenko, Ulimbaševs, Svārups, Muječi, Pārbaudāmais Nr.1Skonto: Māliņš, Jermolajevs, Osipovs, Bērenfelds, Kozlovs, Pallo, Višņakovs, Karašausks, Gutkovskis, Rode, Gabovs.rezervē: Pavlovs, Strods, Riherts, Smirnovs, Kļuškins, Kārkliņš, Sovers, Milašēvičs, Šilings, Usanovs.