28.12.2017. 04:30

Atšķirībā no vakardienas spēles pret Somiju, Dominiks Dušārms lēma vārtos sūtīt Koltonu Pointu. Kolgeitas universitātē spēlējošais vārtsargs spēlē pret Slovākiju debitēja Kanādas U20 izlasē.

Slovākija U20 čempionātos biežāk cīnās par palikšanu Elitē, nevis par medaļām. 2015. gadā Toronto slovāki, pateicoties lieliskai vārtsargu spēlei, aizcīnījās līdz bronzai, kas ir vienīgā Slovākijas U20 izlases medaļa 21. gadsimtā. Desmit Slovākijas juniori spēlē izlases bāzes komandā, kas piedalās pieaugušo sacensībās. Lielākās cerības slovākiem gan saistītas ar Ziemeļamerikā spēlējošiem hokejistiem - Ādamu Ružičku [Sarnijas "Sting"], Martinu Botaku [Kūtenejas "Ice"] un Marianu Studeniču [Hamiltonas "Bulldogs"].

Kā jau čempionāta favorītiem pienākas, kanādieši līdz ar pirmajām sekundēm sāka slovāku vārtu apšaudi. Ceturtajā minūtē pēc virknes rikošetu izcilā metiena pozīcijā nonāca Sems Stīls, kurš radušos iespēju izmantoja - 1:0. Drīzumā kanādieši guva vēl vienus vārtus, taču tie netika ieskaitīti, jo uzbrukuma gaitā ripa bija pametusi zonu. Pēc slovāku bērnišķīgas kļūdas viduszonā viens pret vārtsargu izslidoja Brets Haudens, taču viņa raidītā ripa atsitās pret vārtu stabu. Slovāku vārtsargs Davids Hrenaks atvairīja 12 pretinieku metienus, pašiem slovākiem neizveidojot neko vērā ņemamu pie pretinieku vārtiem.

Otro trešdaļu kanādieši sāka lielajā skaitliskajā vairākumā, liekot Hrenakam taisīt brīnumus vārtos. Taču arī viņš nebija glābējs pēc Džordana Kairū plaukstas metiena. Kanāda turpināja dzīvoties slovāku aizsardzības zonā - pēc Keila Makara metiena no zilās līnijas Hrenaks atvairīja ripu sev priekšā, ko prasmīgi izmantoja Džona Gadžovičs, nokārtojot 3:0 par labu kļavu lapām. Vēl vienus vārtus vairākumā ziemeļamerikāņiem guva Teilors Redišs, kurš pēc Kairū laicīgas piespēles ar otro mēģinājumu pārspēja pretinieku vārtsargu. Slovāki aktivizējās, Kanādai tiekot pie noraidījuma, tomēr atvērt Pointa vārtus otrajā trešdaļā neizdevās.

Noslēdzošā spēles daļa kanādieši turpināja gūt baudu no hokeja, ko pārtraukuma intervijā atzīmēja uzbrucējs Dreiks Batersons. Vienā no epizodēm Kairū eleganti atbrīvojās no aizsarga, tomēr nespēja apspēlēt lielisku spēli aizvadošo Hrenaku. Kanāda izšķiedēja vēl virkni labu vārtu gūšanas iespēju, spēlējot nevienādos sastāvos, kamēr slovāki neļāva pilnvērtīgi novērtēt Koltona Pointa spējas. Savus vārtus perioda izskaņā kanādieši tomēr guva - Maksims Komtuā atņēma ripu pretinieku zonā un ar precīzu metienu panāca 5:0. Punktu slovāku sagrāvei pielika Gadžovičs, raidot ripu vārtus, Kanādai spēlējot vairākumā.

Piektdien Kanādai gaidāms vēsturisks mačs zem klajas debess pret ASV. Spēle risināsies "New Era Field" stadionā, kas uzņēma Nacionālās hokeja līgas pirmo Ziemas klasiku 2008. gada 1. janvārī. Stadiona ietilpība šobrīd pārsniedz 70 tūkstošus skatītāju vietu. Šī būs pirmā spēle U20 pasaules čempionātu vēsturē, kas risināsies zem klajas debess.

Rezultatīvākie: Gadžovičs 2+0, Kairū 1+2, Stīls 1+1, Makars 0+2Metieni: 20:52Soda minūtes: 12:4