01.02.2014. 17:20
Šodien 13. panākumu Ukrainas Superlīgā izcīnīja Kārļa Muižnieka trenētā Južnijas ''Khimik'', kas izbraukumā Kijevā saspringtā mača galotnē ar rezultātu 68:62 pieveica ''Kyiv'' vienību. Tikmēr Turcijā ar kārtējo ''double-double'' izcēlās Kaspars Kambala, taču viņa klubs Ankaras ''DSI Era'' TBL2 regulārā turnīra cīņā piedzīvoja sāpīgu neveiksmi pret ''Belediye'' (91:95).

Laukumā tiekoties otrās un desmitās vietas īpašniecēm, spēle izvērtās kontrastiem bagāta. Mača pirmais cēliens aizritēja kā pa viļņiem - pirmajās desmit minūtēs Muižnieka padotie laukumā dominēja un mājiniekiem ļāva gūt tikai septiņus punktus (26:7), bet otrajā ceturksnī viss sagāzās kājām gaisā. Viesu uzbrukums burtiski apstājās (četri punkti desmit minūtēs), un, komandām samainoties vietām (rezultāts ceturtdaļā 29:4), lielajā pārtraukumā uz tablo 36:30 par labu kijeviešiem. Cīņa ritēja līdzīgi līdz pēdējai minūtei, bet galotnē Muižnieks&Co ar diviem precīziem soda metieniem noturēja divu - četru punktu handikapu, un beigu beigās uzvara ar 68:62 (26:7, 4:29, 16:11, 22:15).

Latviešu uzbrucējs Rolands Freimanis spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa un 23 minūtēs guva 16 punktus (2p. - 3/4, 3p. - 2/3, 1p. - 4/6), kļūstot par spēles otro rezultatīvāko basketbolistu. Freimaņa rēķinā arī piecas bumbas zem groziem (divas uzbrukumā), viena rezultatīva piespēle, četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi, viens bloķēts metiens, divas kļūdas un 17 efektivitātes koeficienta punkti (otrs labākais rādītājs ''Khimik'' rindās).

''Khimik'' sastāvā rezultatīvākais ar 17 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija amerikāņu uzbrucējs Romeo Treviss. Mājiniekiem līdz ''triple-double'' nedaudz pietrūka amerikāņu aizsargam Dominikam Koulmenam, kuram septiņi punkti, 11 atlēkušās bumbas un 13 rezultatīvas piespēles.

Šī uzvara Muižnieka klubam Ukrainas Superlīgas kopvērtējumā ļāvusi atgriezties dalītā pirmajā vietā. Gan ''Khimik'', gan ''Donetsk'' uzvaru-zaudējumu bilance ir 13-2.

Nākamo spēli Južnijas klubs aizvadīs jau pirmdien, kad turpinās izbraukuma tūri, viesojoties pie Ivara Timermaņa un Čerkasu ''Mavpy''. Mača tiešraide būs pieejama interneta vietnē superleague.ua, bet spēles sākums plkst. 19:00.

Zaudējumu Turcijas otrās līgas regulārajā turnīrā šodien cieta Ankaras ''DSI Era'', kas ar rezultātu 93:95 piekāpās turnīra tabulas kaimiņienei ''Belediye''. Ankaras vienībai šis bija septītais zaudējums 19 mačos.

Kaspars Kambala spēli uzsāka Ankaras kluba pamatsastāvā un 31 minūtes laikā guva 18 punktus (2p. - 7/11, 1p. - 4/5) un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas (trīs no tām - pie pretinieku groza), sasniedzot savu piekto ''double-double'' 16 nospēlētajās spēlēs. Tāpat Kaspara rēķinā šodien divas personīgās piezīmes un piecas kļūdas.

Panākumu TBL2 turnīrā šodien izcīnīja ''Pamukkale Universitesi'', kas viesos ar 70:61 pārspēja Stambulas ''DSI''. Armands Šķēle savainojuma dēļ spēlei netika pieteikts, un latviešu aizsarga atgriešanās laukumā sagaidāma pēc divām līdz trim nedēļām.

Izmantotie resursi:Суперліга. Асоціація баскетбольних клубів...

Brocēnu sporta centrs Brocēnu sporta centrs Ezera 1, Brocēni, Brocēnu n., LV-3851
Гиниятуллина Эльвира Гиниятуллина ЭльвираХудожественная гимнастика, Силовое троеборье, Фитнес, Бодибилдинг, Пилатес, Лечебная гимнастика