28.11.2014. 14:17
Šodien Pihē (Somija) FIS slaloma sacensībās vīriešiem 91 dalībnieka konkurencē uzvaru izcīnīja Latvijas izlases dalībnieks Kristaps Zvejnieks, kurš nopelnīja 13,31 FIS punktus, atkārtojot savu otro labāko rādītāju karjerā. Dāmām vakar 56 dalībnieču vidū Evelīna Gasūna ieņēma 14.vietu, arī uzrādot otro labāko rezultātu slalomā un nopelnot 70,28 FIS punktus.

Pēc vakar pārrautās nesekmīgās sērijas un trešās vietas izcīnīšanas milzu slalomā šodien Kristaps Zvejnieks bija ļoti optimistiski noskaņots uz savu spēcīgāko disciplīnu slalomu. Pēc pirmajā brauciena viņš uzrādīja 4.laiku – 51,49 sekundes, bet vadošo četrinieka blīvajos rezultātos no līdera un šā gada pasaules sestā labākā juniora Jensa Hentinena (Somija) atpaliekot vien 0,31 sekundi. Otrajā braucienā mārupietis neatstāja nekādas cerības ne somiem, zviedriem, kanādiešiem, krieviem un citu valstu pārstāvjiem un uzrādīja ar stabili visātrāko laiku – 49,55 sekundes, kas divu braucienusummā (1:41,01) ļāva izvirzīties vadībā un izcīnīt savu astoto uzvaru FIS sacensībās. Kristaps par 0,17 sekundēm apsteidza Hentinenu un nopelnīja 13,31 FIS punktu, kas ir otra labākā rezultāta atkārtojums (mūsu labākā slalomista rekords ir 11,3 FIS punkti, kas iegūti šā gada aprīlī – aut.piez.). Tikai ceturtais (+0,89 s) 2012.gada pasaules junioru čempions Santeri Paloniemi, kurš sešas reizes pasaules kausos ir ticis “punktos” jeb trīsdesmitniekā. Paloniemi bija vienīgais, kura FIS punktu reitings bija zem 10.

Divu braucienu summā Kristapam piecas sekundes zaudēja brālis Miks Zvejnieks, kuram 19.vieta (49,08 FIS punkti) un pēc vairākām izstāšanām pēdējie divi starti ir bijuši veiksmīgi. Divas trešdaļas apsteidza un trīsdesmitniekā iekļuva Toms Sarkanis, iegūstot 29.vietu un uzrādot šīs sezonas labāko rezultātu – 71 FIS punkts. Klāvam Rubenim 42.vieta. Jaunie juniori Žaks Gedra, Elvis Opmanis un Dāvis Zvejnieks nefinišēja pirmajā braucienā, bet Daniels Fogelis pirmajā braucienā tika diskvalificēts.

Sievietes vakar no paša rīta nostartējušas milzu slalomā, vakarpusē sacentās FIS sacensībās slaloma disciplīnā. Pirmajā braucienā mūsu galvenā cerība Evelīna Gasūna uzrādīja 13.rezultātu, no līderes Sandras Holmas (Somija) atpaliekot 2,33 sekundes. Līdz labāko desmitniekam arī bija jāatspēlē samērā daudz – 0,8 sekundes. Evelīnai uz kontrolatzīmes bija tikai 24.laiks, taču vairākas spēcīgas braucējas kļūdījās trases otrajā daļā un izstājās. Liene Bondare, kurai slaloms nav tā spēcīgākā disciplīna, uzrādīja 31.laiku (+6,01 s).

Otrais brauciens Evelīnai nepadevās gluži tāds kā pirmais, savukārt, dažas aiz esošās konkurentes nobrauca ātrāk, tādēļ otrajā braucienā 19.rezultāts (+3,34 s), bet tik un tā divu braucienu summā mūsu kalnu slēpotāja noslīdēja tikai vienu vietu zemāk un ieņēma 14.vietu. Divu braucienu summā viņa uzvarētājai zaudēja 5,35 sekundes, kas ir par sekundi vairāk nekā no rīta milzu slalomā. Liene Bondare otro braucienu veica labāk nekā pirmo, un arī dažas konkurentes “palīdzēja”, ieskaitot labāko igaunieti Trīnu Tobi, kura otrajā braucienā atkrita tieši aiz jaunākās Bondares, un beigās Lienei 26.vieta, taču uzvarētājai zaudēts diezgan daudz – 11,20 sekundes. Vēl trīsdesmitniekā iekļuva Elīna Nežborte, kurai 29.vieta (+15,52 s). Savukārt Elizabete Šterna un Odrija Baldiņa noslēdza 35 finišējušo sarakstu un bija vienīgās, kas uzvarētājai divu braucienu summā zaudēja virs 30 sekundēm. Tā kā no pirmajā pieciniekā iekļuvušajām sportistēm tikai vienai FIS punktu reitings ir zem 30, tad sākotnējie punkti nebūs augsti, un līdz ar to arī mūsējās neuzlabos savus labākos rezultātus (Evelīna ar iegūtajiem 70,28 FIS punktiem uzrādīja savu otro labāko rezultātu un kopumā ļoti veiksmīgi nostartēja Pihē – aut.piez.).

Neveiksmes turpināja piemeklēt Ievu Melderi, kura šodien izstājās pirmajā braucienā, līdz ar to visos trijos startos Pihē viņai neizdevās sasniegt finišu un tikt pie rezultāta.

Par uzvarētāju kļuva 21 gadus jaunā čehiete un šā gada 26.vietas ieguvēja pasaules junioru čempionātā slalomā Gabriela Capova, kura otro braucienu veica stabili visātrāk (pat par sekundi apsteidzot otrā laika uzrādītāju – aut.piez.) un no otrās vietas izvirzījās pārliecinošā pirmajā vietā, uz otro vietu nobīdot līderi pēc pirmā brauciena Sandru Holmu no Somijas.

Atgādinām, ka pirms nedēļas Zviedrijā FIS sacensībās slalomā uzvarēja Lelde Gasūna, kurai tā arī bija astotā uzvara karjerā.

Rezultāti: 1) vīrieši: FIS Race - Men's Slalom 28.11.20142) sievietes: FIS Race - Ladies' Slalom 27.11.2014Strenču novada vidusskola Rīgas iela 13, Strenču novads
Соломин Александр Академическая гребля, Гребля на байдарке и каноэ, Гребной слалом
Регистрация