22.04.2015. 21:39
«Jūrmala»/«Fēnikss» komanda trešdien pārspēja «Jēkapbils» vienību trešajā «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla spēlē, tādejādi saviem pretiniekiem vēl neļaujot sasniegt pusfinālu.

Статья целиком:

Jūrmalnieki savā laukumā bija pārāki ar 74:70 (21:14, 11:22, 14:13, 13:10, 15:11), sērijā līdz trim panākumiem rezultātā pietuvojoties ar 1-2.

Pirmās ceturtdaļas pirmo pusi aktīvāk aizvadīja mājinieki, kuriem izdevās iekrāt desmit punktu pārsvaru (12:2). Tad aktivizējās Jēkabpils basketbolisti, kuriem minūti pirms ceturkšņa beigām izdevās pietuvoties līdz divu punktu atstatumam (14:16).

Otro spēles nogriezni jau veiksmīgāk aizvadīja viesi, kuri guva deviņus bezatbildes punktus un izvirzījās vadībā ar 25:21. Turpmākā cīņa ceturtdaļā aizritēja punkts punktā un arī noslēdzot pirmo puslaiku jēkabpiliešiem četru punktu pārsvars (36:32).

Kad līdz trešās trešdaļas beigām bija palikušas mazāk kā divas minūtes, mājiniekiem atkal izdevās pārņemt vadību ar rezultātu 46:45. Ceturtā spēles ceturtdaļa aizritēja sīvā cīņā un 32 sekundes pirms pamatlaika beigām spēles tablo vēstīja neizšķirtu 59:59.

Lai gan mājiniekiem bija iespēja izraut uzvaru pamatlaikā, tomēr pēdējās trīs sekundēs nebija precīzs neviens no trim jūrmalnieku divpunktu metieniem, līdz ar to vienībām bija jāaizvada piecu minūšu pagarinājums.

Lai gan «Jēkabpils» basketbolisti papildlaiku iesāka sekmīgāk, tomēr divas minūtes pirms tā beigām mājinieki panāca neizšķirtu 66:66. Veiksmīgāki papildlaika galotnē izrādījās «Jūrmala»/«Fēnikss» basketbolisti, kuri svinēja uzvaru ar 74:70.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Mārtiņš Laksa, kuram 18 punkti. Tikmēr zaudētājiem ar 28 punktiem un septiņām bumbām zem groziem izcēlās Maikls Bērvels.

Kā zināms, šīs sērijas pirmajā mačā tika piedzīvots ļoti dramatiskas beigas - pēdējās sekundēs komandas guva trīs grozus, uzvaru līdz ar beigu signālu ar 70:69 izraujot viesiem «Jēkabpilij». Savukārt otrajā mačā «Jēkabpils» savā laukumā bija pārāki ar 83:79.

Regulārajā turnīrā abas komandas tikās četras reizes, pēdējās trīs reizēs pie panākuma tiekot jūrmalniekiem.

Regulārajā sezonā «Jūrmala»/«Fēnikss» ar 31 spēlē izcīnītām 18 uzvarām palika ceturtā, bet piektajā vietā ar 17 uzvarām atradās «Jēkabpils» vienība.

Pusfinālā šīs sērijas uzvarētāji tiksies ar pašreizējiem čempioniem «Ventspils» basketbolistiem.

Jau vēstīts, ka otrdien vietu LBL pusfinālā sev nodrošināja «Liepāja»/«Triobet», kas pusfināla sērijā ar 3-0 pārspēja «Barons»/LDz basketbolistus.

«Liepāja»/«Triobet» pusfinālā spēkosies ar valsts vicečempioniem «VEF Rīga».

Regulārajā čempionātā «VEF Rīga» ar «Ventspili» aizvadīja divas spēles, bet ar visām pārējām komandām spēlēja vienu apli izbraukumā. «Ventspils» vienība ar visām komandām izspēlēja divus apļus, bet pārējās komandas savā starpā sacentās četras reizes. Vietu kārtību noteica uzvarēto spēļu procents.

Pagājušās sezonas «Aldaris» LBL finālā «Ventspils» ar 4-1 pārspēja «VEF Rīga», valsts čempionu titulu izcīnot pēc četru sezonu pārtraukuma un kopumā devīto reizi kluba pastāvēšanas vēsturē. Savukārt pie bronzas medaļām tika «Jēkabpils» basketbolisti, izcīnot pirmās godalgas kluba pastāvēšanas vēsturē.