07.10.2015. 20:45
''Aldaris'' Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārajā turnīrā otro uzvaru izcīnījusi Uvja Helmaņa vadītā ''Liepāja/Triobet''. Spēlē, kurā vadības maiņa notika daudzas reizes, liepājnieki labāk aizvadīja ceturtās ceturtdaļas pēdējās trīs minūtes un pieveica ''Jūrmala/Fēnikss'' basketbolistus ar 71:65.

''Jūrmala/Fēnikss'' sezonu iesāka tieši Lapmežciemā, kur ļoti sarežģītā spēlē prata pieveikt ''Jelgavu'' - 60:53. Pēc uzvaras sekoja arī zaudējums pret līgas debitanti ''Valku/Valgu'' - 61:67. Arī ''Liepāja/Triobet'' ievadā izcīnījusi vienu uzvaru un reizi arī izjutusi zaudējuma garšu - pirmajā mačā savā laukumā bez lielām problēmām apspēlēt ''Jēkabpils'' (92:73), bet viesos pret ''Valmieru/Ordo'' saspringtā cīņā 67:71.

Mača ievadā abām komandām neveicās metienos, tādējādi vēl pēc trim nospēlētām minūtēm tablo vēstīja 2:2. Rezultatīvi basketbolisti aizvadīja ceturtdaļas otro pusi, bet jūrmalnieki īpaši izcēlās no tālās distances, realizējot piecus metienus, no kuriem pēdējo Keisijs Robertss realizēja trīs sekundes pirms ceturtdaļas beigām - 25:21 par labu mājiniekiem pēc nospēlētām desmit minūtēm.

Otrajā ceturtdaļā laukumā vairāk dominēja aizsardzība, taču jūrmalnieki arī šādā spēlē pie sava pārsvara prata pievienot vienu punktu - 39:34. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē ar identisku rādītāju jūrmalnieku sniegumu pirmajā ceturksnī atbildēja liepājnieki - pieci precīzi tālmetieni īsā laikā, tādējādi ceturtdaļa uzvarēta ar 23:11, kas pirms izšķirošās ceturtdaļas viesiem sniedza labu pārsvaru - 57:50.

Līdz ceturtās ceturtdaļas vidum jūrmalniekiem ar labu aizsardzību izdevās pietuvoties līdz trim punktiem - 60:63, bet pusotru minūti vēlāk pēc Edgara Jeromanova tālmetiena jau neizšķirts (63:63). Atlikušajā spēles daļā mājinieki garām metiena vienu metienu pēc otra, kamēr ''Liepāja/Triobet'' savas iespējas izmantoja un uzvarēja ar 71:65.

Ar iespaidīgu ''double-double'' šajā cīņā izcēlās Stefans Zeks, kurš guva 20 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas. 13+7 citam leģionāram Kristoferam Ričardsam. Jūrmalnieku sastāvā 16 punkti un astoņas bumbas zem groziem Mārim Ziediņam.

Jūrmala/Fēnikss - Liepāja/Triobet 65:71 (25:21, 14:13, 11:23, 15:14)Jūrmala/Fēnikss: Ziediņš 16 (8 atl.b.), Jeromanovs 13 (7 atl.b.), Robertss 11, Šmits 8 (10 atl.b.), Elksnis 7, Pinete 6, Mediss 4, KušnirovsLiepāja/Triobet: Zeks 20 (16 atl.b.), Ričardss 13 (7 atl.b.), Helmanis 9, Leimanis 8, J.Antrops 7, G.Antrops 6, Sokolovs 6, Krastiņš 2, Čavars, Aizpurs

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009