15.01.2017. 20:54
Ar zaudējumu trijos setos Serbijai Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīru Rīgā pabeigusi Latvijas U-18 meiteņu izlase, turnīra tabulā ieņemot trešo vietu.

Pirms spēles ar Serbiju Latvija teorētiski vēl varēja ieņemt otro vietu grupā. To nodrošinātu uzvara trijos vai četros setos. Pirmo vietu jau bija nodrošinājusi Serbija, bet uz otro pēc 3:1 uzvaras pār Melnkalni bija pakāpusies Ukraina.

Latvija sāka labi, panākot 10:5 un liekot Serbijai pieprasīt pārtraukumu. Līdzēja, un nākamo punktu mājinieces guva vien tad, kad serbietēm bija jau 11. Vēl tikai trešā seta pašā sākumā Latvija izvirzījās vadībā, taču grupas favorītes serbietes vairs nekādas vaļības neatļāvās. 16 punktus uzvarā ieguldīja Dejana Lekiča, 11 – Milica Milunoviča, bet mājiniecēm rezultatīvākā ar 6 punktiem bija komandas kapteine Kristīne Teivāne.

Eiropas čempionāta finālturnīrā Nīderlandē no A grupas spēlēs Serbija, bet pārējām trim komandām cerības jāatliek uz nākamo atlases ciklu.

“Man liekas, ka šodien nesanāca nekas. Sanāca zaudēt spēli,” pēc mača paškritisks bija Latvijas izlases galvenais treneris Pāvels Seļivanovs. “Pret meitenēm man pretenziju nav, un atbildību par rezultātu uzņemos es. Ir jāturpina iesāktais. Skaidrs, ka Latvijā nav tik liela spēlētāju izvēle, un ar ierobežotiem resursiem ir jādara tas, ko varam, un ar tiem resursiem, kas ir.”